11 операторів поштового зв’язку планують здійснювати операції з обміну валют

Ірина
Пачки доларів
Пачки доларів
Зображення: MyCredit.in.ua

Національний банк обговорив з операторами поштового зв’язку умови здійснення ними валютних операцій та надання послуг з переказу коштів, – повідомляє прес- служба регулятора.

У зустрічі взяли участь 11 операторів поштового зв’язку, хоча на захід були запрошені всі гравці ринку.

Надання операторам поштового зв'язку права здійснювати операції з обміну валют та переказу коштів – черговий крок Національного банку у напрямку поступового спрощення доступу небанківських установ до фінансового ринку, – наголосила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Учасники зустрічі обговорили останні зміни в законодавстві та нормативно-правових актах Національного банку, що відбулися у зв’язку набранням чинності Закону України "Про валюту і валютні операції", зокрема:

  • огляд ситуації на ринку переказу коштів та плани Національного банку щодо розширення фінансової інклюзії;
  • зміни в законодавстві та нормативно-правових актах Національного банку, зокрема, щодо права операторів поштового зв'язку отримати ліцензію на переказ коштів у національний валюті, а також на здійснення валютних операцій з обміну валют та переказу коштів;
  • основні вимоги, яким повинні відповідати оператори поштового зв’язку для отримання ліцензій.

Оголосили основні вимоги до операторів, які хочуть займатися відповідними видами діяльності: структура власності, ділова репутація, фінансовий стан, географічне представництво операторів поштового зв’язку.

Нагадаємо, вже від завтра населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях.

Ми писали про те, що Новий закон “Про валюту”: що чекає українців?. Закон “Про валюту” Верховна Рада ухвалила ще 21 червня цього року.

Читати також