ЄЦБ припиняє друк банкнот номіналом 500 євро

Ірина
Банкнота номіналом 500 євро
Банкнота номіналом 500 євро
Зображення: MyCredit.in.ua

Європейський центральний банк прийняв рішення припинити друк банкнот номіналом 500 євро, – повідомляє прес-служба центробанку.

У прес-службі наголошують на тому, що дана банкнота в €500 залишиться законним платіжним засобом, і її можна буде обміняти в будь-якому нацбанку Європи. Українські банки також обмінюватимуть купюру, поки вона перебуватиме в обігу, повідомляє прес-служба НБУ.

17 банків країн ЄС більше не випускатимуть таких грошей

Виключенням стали Німеччина та Австралія, які заявили, що друкуватимуть банкноти до 26 квітня поточного року. Варто зазначити, Європейський центральний банк (ЄЦБ) прийняв рішення припинити друк банкнот номіналом 500 євро ще у травні 2016 року. Також передбачалось, що купюри будуть повністю вилучені з обігу впродовж 2018 року. У ЄЦБ зазначили, що купюри високого номіналу часто використовуються для проведення шахрайських дій.

Саме тому було прийнято рішення, що з 27 січня 2019 року завершиться випуск банкноти номіналом 500 євро. Зберігати купюри номіналом 500 євро не бажано, адже вони все одно виводитимуться з обігу і рано чи пізно з ними доведеться розлучитися.

Ми писали про те, що Кількість підроблених банкнот знизилася в 2019 році. У першій половині 2019 року з обігу було виведено 251 000 підроблених банкнот євро. Більш ніж 80% цих підробок складали банкноти 20 і 50 євро. Незважаючи на це, банкноти євро все ще залишаються надійним і безпечним засобом оплати.

Читати також