Викрито злочинну групу, яка обкрадала за допомогою мобільного банкінгу

Ірина
Шахрай
Шахрай

Кіберполіція викрила злочинну групу у викраденні грошей клієнтів українського банку за допомогою мобільного банкінгу, – повідомляє прес-служба Кіберполіції України.

Схема

Працівники кіберполіції встановили, що до складу групи входило троє мешканців міста Івано-Франківськ. Вони розробили протиправний механізм перерахунку грошей клієнтів одного із українських банків. Кошти зловмисники перераховували на підконтрольні рахунки іншого українського банку та в подальшому використовували їх на власний розсуд. При цьому несанкціоноване списання коштів було можливе лише завдяки мобільному додатку, установленому на мобільний пристрій чи комп’ютер клієнта банку.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.

Спеціалісти з кіберполіції радять

  • не вводити дані банківської картки на неперевірених сайтах;
  • при здійсненні розрахунків в мережі Інтернет користуватися перевіреними сайтами (тобто такими, де використовується захищений протокол https://);
  • підключити послугу “SMS-банкінг” та відслідковувати всі фінансові операції;
  • періодично проводити сканування комп'ютера на віруси та використовувати актуальне антивірусне програмне забезпечення.
Ми писали про те, що Як не втратити гроші: Хакери та шахраї. Технології не стоять на місці, як і технології шахраїв. Скільки б не оновлювали антивіруси, нові віруси все одно йдуть на крок попереду. Аналогічна ситуація і з шахраями і їх схемами.

Читати також