Штрафи за неправильно видані кредити! Новий законопроект від влади

Ірина
Іпотека, будинки, гроші
Штрафи за маніпуляції з видачею пільгової іпотеки
Зображення: MyCredit.in.ua

Народні депутати України пропонують встановити відповідальності за порушення порядку видачі пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам. Така відповідальність прописана в законопроекті №9482, внесеному до Верховної Ради.

За неправильний прорахунок суми кредиту молодим сім’ям та одиноким людям посадову особу Держфонду хочуть штрафувати

Порушення порядку визначення розміру пільгового довготермінового кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла – тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення порядку черговості під час видачі пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла – тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Низка державних фондів, які займаються видачею пільгових довгострокових кредитів на житло молодим сім’ям, маніпулюють сумами і чергами. Люди в селах тривалий час стоять у чергах, щоб взяти участь в таких програмах. Але за фактом дістається кредит далеко не всім, в тому числі через те, що пріоритет в черзі надається тим, хто заплатить. Черги постійно перетасовуються. Штрафи повинні посприяти підвищенню відповідальності посадових осіб фондів, щоб уникнути подальших маніпуляцій, — зазначив автор законопроекту Юрій Бублик.

Саме Національну комісію пропонують наділити відповідними повноваженнями, що полягають у спостереженні, перевірці та аналізі у сфері державного молодіжного житлового кредитування молоді, для запобігання допущенню порушень.

Проект Закону України розроблено з метою визначення адміністративно-правових засад функціонування та вдосконалення адміністративно-правового регулювання пільгового житлового кредитування молоді в Україні. Прийняття законопроекту сприятиме удосконаленню державної політики у сфері містобудування, забезпеченню стійкості, міцності, надійності та необхідної довговічності будівель та споруд, – прогнозують нардепи.

Ми писали про те, що Філадельфія стала першим містом в США, де змусять приймати готівку. У Філадельфії (Пенсильванія) минулого тижня мер Джим Кенні підписав новий законопроект, прийнятий міською радою в лютому, який забороняє вести безготівковий бізнес.

Читати також