Схема на півмільярда гривень

Ірина
Будівля банку
Будівля банку
Зображення: MyCredit.in.ua

Півмільярда гривень – саме таку суму з АБ «Порто-Франко» було виведено через схемні кредитні операції колишніх власників банку, – повідомляє ФГВФО.

Виведення активів відбувалось за допомогою «схемних» кредитних операцій з рядом пов’язаних компаній з численними ознаками фіктивності

Зокрема, власники використовували й свої фірми. На сьогодні Фонд з власних коштів здійснив необхідні виплати гарантованого відшкодування, що склало – 433,65 млн грн. При цьому, загальна сума акцептованих вимог кредиторів складає 644,39 млн грн.

Внаслідок цього перспектива задоволення вимог всіх кредиторів банку – Фонду (в межах виплачених гарантованих сум), вкладників, чиї вклади перевищували 200 тис. грн та юридичних осіб є вкрай сумнівною.

Не зважаючи на численні відкриті кримінальні провадження та наявність обвинувачувальних вироків в справах щодо пов'язаних осіб, повернути виведені кошти допоки не вдалось.

Нагадаємо, відповідно до постанови Правління НБУ від 30.01.2015 р. № 67 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «АБ «Порто-Франко» виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення від 30.01.2015 р. № 19 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «АБ «Порто-Франко» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку».

Ми писали про те, що Рейтинг найприбутковіших та збиткових банків в Україні. За результатами 2019 року опубліковано рейтинг найприбутковіших і збиткових банків. ПриватБанк лідирує з великим відривом від найближчого конкурента по прибутковості - вказавши в звітності прибуток більш ніж на 32 млрд грн.

Читати також