Нова хвиля шахрайства серед довірливих українців

An2an
Шахрай
Шахрай

Через святкові події пильність людей значно знижується, а цим дуже вміло користуються шахраї. Винахідливість шахраїв постійно вдосконалюється, тому навіть недовірливі люди потрапляють у "пастку".

Ось деякі з пасток, якими користуються шахраї на свята:

  • Здача в оренду будинку біля гірськолижних курортів, якого насправді не існує.
  • Продаж та підробка зіпсованих товарів та подарунків.
  • Безкоштовна перевірка лічильників та обладнання (наприклад ТВ чи інтернету). Зайшовши в приміщення шахраї можуть поцупити цінну річ.
  • Ряджені кишенькові злодії, які пропонують сфотографуватись разом та крадуть гаманці й гроші з кишень.

Сьогодні шахраї йдуть ще далі та пропонують виконати одноденну роботу за винагороду. Охочих заробити додаткових грошей зараз більш, ніж достатньо, особливо, зважаючи на кількість безробітних у нашій країні. Отже, за здійснену роботу шахраї відстрочують, а потім не здійснюють оплату або зовсім зникають. Інколи, замість обіцяної суми платять значно менше. Щось зробити в цьому випадку неможливо, адже якщо це були усні домовленості судитися буде складно і невигідно у фінансовому плані. Виконуючи будь-які роботи, намагайтеся з самого початку дізнатися всі нюанси, які пов'язані з оплатою праці. Так, наприклад, пошкоджений товар може вираховуватись із зарплатні. В кафе та ресторанах з офіціантів можуть вираховувати кошти за розбитий посуд, тощо.

Будьте пильні на касі в магазинах (не лише під час свят). Іноді касири можуть пробивати товар двічі, частенько той, що відсутній у вашому кошику. Перевіряйте чеки або слідкуйте, якщо є можливість (монітор з інформацією про товар та його ціну), що саме пробивається у касі. Під час свят більшість українців бажають купити багато всього, особливо витрачають на подарунки.

Шахраї не гребують нічим

Запам'ятайте, якщо за послугу чи товар можливо сплатити тільки передплатою на картку, це з великою ймовірністю – шахрайство. Низька ціна веде покупців в пастку. Інколи краще заплатити більше, якщо Ви не маєте змоги подивитися, чи перевірити та випробувати товар.

Інтернет переповнений розіграшами призів, особливо в соціальних мережах. Будьте певні, якщо після розіграшу організатор просить переможця оплатити податки й доставку, це однозначно шахраї. Ніякого призу насправді не існувало.

Старі схеми виманювання грошей

Ваша дитина в поліції за скоєний злочин, щоб ми її відпустили перерахуйте гроші нам на телефон або картку. Зазвичай дзвінки такого роду роблять пізно ввечері або вночі, коли людина не може адекватно відреагувати на отриману інформацію. Враховуючи, що більшість людей у свята напідпитку, ймовірні жертви навіть не розуміють, що відбувається і підкорюються наказам шахраїв віддаючи власні кошти. Нагадаємо, що деякі банки пропонують послугу отримання готівки без картки!

Ні в якому разі по телефону не говоріть інформацію про термін дії картки та тризначний CVV код, що знаходиться з іншої сторони картки. Будьте пильні, слідкуйте яка інформація і від кого приходить в sms повідомленнях. Співробітники банків знають про клієнтів все і не ставитимуть подібних питань.

Інвестуйте в себе – у свої знання, навіть якщо це не дозволить отримати бажаний прибуток, при цьому втрати будуть значно менші.

Ми писали про те, що Ситуації, коли не можна розплачуватися кредиткою. 8 випадків, коли краще утриматися від покупки та краще заховати свою картку в кишеню

Читати також