Нова система валютного регулювання запрацює з 7 лютого

Ірина
НБУ
НБУ
Зображення: MyCredit.in.ua

Національний банк затвердив нову систему валютного регулювання та оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації, – повідомляє прес-служба НБУ. Нова система валютного регулювання складається з восьми основних постанов НБУ, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання.

Нове валютне регулювання передбачає понад 20 послаблень на валютному ринку, які будуть введені з 7 лютого 2019 року.

В рамках нової системи валютного регулювання Національний банк також здійснює перехід від системи тотального валютного контролю за кожною операцією до валютного нагляду, побудованого за принципом "більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги".

Національний банк має право запроваджувати заходи захисту у сфері валютних операцій у разі виникнення обставин, що загрожують стабільності фінансової системи.

Проте, все ж основною метою є поступове зняття всіх валютних обмежень і перехід до режиму вільного руху капіталу, полегшення ведення бізнесу, приплив іноземного капіталу, економічне зростання.

Ми писали про те, що Оприлюднено ще три проекти постанов майбутнього валютного регулювання. Раніше ми повідомляли про перші три, постійні, нормативно-правові акти валютного регулювання, оприлюдненні ще 07.11.2018 року.

Читати також