МВФ вимагає від України покарати екс-власників банків-банкрутів

Ірина
МВФ будівля
МВФ будівля
Зображення: MyCredit.in.ua

Україна взяла на себе зобов'язання використати всі можливості для того, щоб стягнути борги з позичальників і колишніх керівників збанкрутілих українських банків. Про це йдеться в меморандумі між Україною і МВФ.

У меморандумі між Україною і МВФ наголошується, що Фонд гарантування вкладів повинен розмістити на сайті список позичальників, керівників і колишніх акціонерів банків, які були визнані неплатоспроможними й ліквідовані. У список потраплять ті люди, яким згідно з рішенням суду, ще належить повернути борги.

Також до березня 2019 року Фонд зобов'язався виставити на продаж активи на суму понад 20 млрд гривень

"Ми рішуче намагаємося повернути активи банків, виведених з ринку, щоб зменшити втрати держави від банкрутства банків. З цією метою ми будемо забезпечувати, щоб всі відповідні установи використовували всі комерційні та юридичні можливості, доступні для повернення активів, і щоб колишні власники банків понесли відповідальність, як передбачено банківським законодавством", – йдеться в меморандумі.

Найбільші боржники

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева ще в березні 2018 року назвала банки, які заборгували НБУ найбільші суми. За її словами, за останні три роки накопичилося 45,2 млрд грн непогашених кредитів Національному банку.

Олег Бахматюк – 10,2 млрд гривень. Він був власником банків «Фінансова ініціатива» та VAB Банк. Нацбанк подав до суду на Бахматюка 5 позовів про стягнення заборгованості за зобов'язаннями ліквідованих банків.

Дмитро Фірташ – 9,8 млрд гривень. Йому належав банк «Надра». Дотепер не повернув борги. Стан Фірташа оцінюється в 640 млн доларів.

Микола Лагун – 8 млрд гривень. Його «Дельта Банк» був визнаний неплатоспроможним у 2015 році. Сума зобов'язань «Дельта Банку» перед вкладниками становила близько 50 млрд гривень.

Костянтин Жеваго – 6,3 млрд гривень. «Фінанси і кредит» був визнаний неплатоспроможним, як і ряд інших приватних банків, за допомогою яких здійснювалися фінансові махінації. Статки Жеваго у 2018 році оцінювалися в 1,2 млрд доларів.

Леонід Клімов. На думку слідства, родина Клімова викрала заощадження вкладників з «Імексбанку» (що належав олігарху) в розмірі 13,6 млрд гривень, а також 3,4 млрд гривень Нацбанку України, виділених для фінансової підтримки банківської установи.

Ми писали про те, що Що робити, якщо колектори загрожують? Що обіцяє нам новий Закон?. Колектори існують у багатьох країнах... але безконтрольність і безкарність цього виду діяльності в Україні призвели до того, що людям погрожують фізичною розправою, а іноді і втілюють свої погрози в життя.

Читати також