Банкіри очікують зростання кредитування

Ірина
Українські гроші
Українські гроші
Зображення: MyCredit.in.ua

Банки очікують, що у 2019 році зростатиме кредитування та збережеться приплив депозитів. Про це свідчать результати "Опитування про умови банківського кредитування", оприлюдненого Національним банком України.

Опитування проводилося з 18 грудня 2018 року по 10 січня 2019 року серед кредитних менеджерів 61 банку

На думку респондентів, у І кварталі попит зростатиме на всі види кредитів бізнесу, особливо на кредити малим та середнім підприємствам (МСП), гривневі та короткострокові позики. 62% респондентів передбачають, що у 2019 році кредити домогосподарствам зростуть. До того ж, у І кварталі 2019 року попит на споживчі кредити збільшиться, продовжуючи трирічну тенденцію зростання.

У ІV кварталі минулого року попит на кредитні кошти зростав як з боку населення, так і бізнесу. Зростання попиту на кредити населенню зосереджено у споживчих кредитах і зумовлено покращенням споживчих настроїв та зростанням витрат на товари тривалого вжитку. У ІV кварталі стандарти для кредитів домогосподарствам не змінилися. Частина банків звітувала про їх посилення у споживчому сегменті.

Банки очікують, що у І кварталі 2019 року кредитний, валютний та операційний ризики виростуть, а ризик ліквідності (наявний або потенційний ризик для надходжень та капіталу, який виникає через неспроможність банку виконати свої зобов’язання в належні строки) очікувано знизиться, процентний – не зміниться.

Наступне опитування про умови банківського кредитування, що стосуватиметься очікувань на ІІ квартал 2019 року, буде опубліковано у квітні 2019 року.

Ми писали про те, що Банки зобов'язані повідомляти клієнтові реальну вартість кредиту. Починаючи з 19 січня банки зобов'язані надавати інформацію про кредитування в повному обсязі. Це пов'язано з тим, що вступили в силу нові вимоги щодо захисту прав споживачів фінансових послуг.

Читати також