У НБУ розповіли, куди з нового року нести пошкоджені банкноти

Ірина 👁 503
Пошкоджена 100 гривнева банкнота
Пошкоджена 100 гривнева банкнота
Зображення: MyCredit.in.ua

З нового року пошкоджені банкноти українці зможуть здавати до низки уповноважених банків. Окрім підрозділів Нацбанку, зношені банкноти можна буде здавати до Ощадбанку, Приватбанку та Райффайзен Банку Аваль, – повідомила прес-служба НБУ.

Зношеними вважаються банкноти, які мають потертості, часткову втрату фарб на зображеннях, розпушення та втрату папером жорсткості, загальні або локальні забруднення, плями та написи, відбитки штампів, надриви або надрізи, отвори та проколи, відірвані та склеєні краї або кути, а також склеєні.

Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Національного банку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження.

Раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку. На сьогодні підрозділи Національного банку збереглися у таких регіонах – Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та Києві.

Ми писали про те, що Нові банкноти з підписом Голови НБУ Андрія Пишного. Національний банк України з 20 липня 2023 року вводить в обіг нові банкноти номіналом 1 000 гривень.

Читати також