Кіберполіція викрила онлайн-шахраїв фіктивної фінансової біржі

Ірина
Схема шахрайства
Іноземець виманював у людей гроші на фейковій біржі
Зображення: MyCredit.in.ua

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції, спільно з детективами слідчого управління поліції Полтавщини припинили діяльність групи шахраїв, які під виглядом фінансової біржі видурювали гроші.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Схема була організована 44-річним іноземцем та діяла під виглядом участі в онлайн торгах валютними паперами. Клієнту пропонувалося взяти участь в торгах, шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, де організаторами створювалася імітація успішних торгів. Після, особу націлювали на відкриття реального рахунку. При цьому, з клієнтами працювали оператори офісу, які націлювали їх на внесення якомога більших внесків. Аргументували це більшою вірогідністю виграшу. Для досягнення цієї мети зловмисники використовували заздалегідь прописану схему психологічного впливу на жертву. Вклавши гроші, потерпілі не мали можливості їх "забрати". В даному випадку вони могли лише поповнювати рахунки.

Система працювала таким чином, що всі торги призводили до повної втрати грошей користувачів

На території Києва поліцейські викрили два офіси, які використовували зловмисники. Загалом, у цих офісах працювало більше 30 осіб, як громадяни України, так і іноземці. Вилучено комп’ютерну техніку, мережеве та серверне обладнання на якому безпосередньо розміщувалася фіктивна біржа, чорнові записи та гроші. Виявлено також документи офшорної компанії, під «прикриттям» якої діяли шахраї.

Слідчі дії тривають, за даним фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.

Ми писали про те, що Хакери виводять з ладу комп'ютери за допомогою помилки в Chrome. Хакери створили шкідливе посилання, яке починає постійно перезавантажуватися, через що комп'ютер починає використовувати потужність процесора на 100%.

Читати також