Хакери виводять з ладу комп'ютери за допомогою помилки в Chrome

Ірина
Логотип Google
Логотип Google
Зображення: MyCredit.in.ua

Хакери створили шкідливе посилання, яке починає постійно перезавантажуватися, через що комп'ютер починає використовувати потужність процесора на 100%. Про це повідомляє BlleepingComputer.

Про цей новий вид шахрайства було вказано в службі технічної підтримки в звіті про помилку в Google Chrome.

Зловмисники змушують користувачів переходити на спеціально створену шкідливу сторінку

Вона оформлена як сервіс технічної підтримки. На сайті повідомляється, що нібито сталася помилка в роботі комп'ютера, яка призвела до зараження. Жертві пропонується зателефонувати за вказаним номером для вирішення проблеми.

Ця сторінка містить JavaScript, який змушує браузер багаторазово переходити по URL, потім слідує кнопка «Назад» для переходу на попередню сторінку в історії браузера і потім кнопка «Вперед» для повернення на вихідну сторінку. Цей цикл змушує браузер використовувати всі ресурси процесора комп'ютера. Високе завантаження ЦП в кінцевому підсумку призводить до зависання браузера.

Що робити?

На цьому етапі єдиний спосіб – закрити браузер, закрити порушуючий процес Chrome.exe за допомогою такого інструменту, як диспетчер задач Windows. Після цього стандартна робота відновитися. Є альтернативний, але небажаний варіант – вимкнути комп'ютер без виходу з програм. Потім включити його і не відкривати попередні вкладки веб-оглядача.

У Google заявили, що вже приступили до роботи над усуненням уразливості.

Ми писали про те, що Як не втратити гроші: Хакери та шахраї. Технології не стоять на місці, як і технології шахраїв. Скільки б не оновлювали антивіруси, нові віруси все одно йдуть на крок попереду. Аналогічна ситуація і з шахраями і їх схемами.

Читати також