Чи потрібні українцям банківські картки?

An2an
Платіжні банківські картки
Платіжні банківські картки
Зображення: MyCredit.in.ua

Банківські картки, як засіб для отримання готівки в банкоматі, поступово відходять у минуле. Все більше українців вважають за краще – спосіб використовувати картки при розрахунках в магазинах (торгових точках). Значно зростає кількість власників карток, які користуються ними задля здійснення платежів онлайн.

Як видно на графіку компанії GfK Ukraine, онлайн платежі з картки роблять практично 20% українців. Практично 50% розраховуються банківською карткою через термінал при оплаті товарів і послуг. 13% власників карток "по-старому" знімають гроші в банкоматі та розплачуються готівкою.

Не дивлячись на позитивні тенденції в платежах, які здійснюються онлайн і оффлайн, ініціатором емісії карток як і раніше є роботодавці.

Основна частина банківських карток на руках фізичних осіб – картки зарплатних проектів

Третина українців готові самостійно платити за обслуговування і емісію картки. Проте при цьому, все ще залишається частка власників карток, яким банк нав'язав їх відкриття. Найчастіше, випуск картки робиться для власників депозитних вкладів.

На останній діаграмі простежується підтвердження того, що саме роботодавець найчастіше є ініціатором випуску картки. Друге місце займають пенсіонери, які не бажають отримувати пенсію на пошті, простоявши у черзі. Почесне третє місце займають кредитні картки. Зараз це найбільш динамічно розвиваючий сегмент ринку банківських карток. Слідом ідуть картки соціальної допомоги, картки для студентів, а також картки для виплати відсотків по депозиту.

Ми писали про те, що Як захиститися від шахраїв і що потрібно знати власникам карт. Продовжуємо екскурс про те як крадуть гроші з рахунків (банківських карт) і як цього уникнути.

Читати також