
62 тисячі кредитних коштів – саму таку суму шахраї поцупили у дружини відомого блогера із Дніпра Дмитра Геллера.
Подробиці потерпілий розповідає у Facebook
МОНОБАНК І МОШЕННИКИ! У нас украли 62 000 грн. кредитних средств !!! Прошу максимальний ...
Опубліковано Дмитро Геллер & NBSP; Середа, 21 листопада 2018 р.
Надходить вхідний дзвінок моїй дружині з номера +38 044 331 50 21. Звідти голос, який звертається на ім'я й по батькові. Дружина відповідає, що зараз за кермом, зателефонуйте через 10 хв. Їй передзвонюють із того ж номера і повідомляють, що вони бачать підозрілу транзакцію на 10 000 грн, тому блокують картку, оскільки вважають, що це шахраї намагаються зняти гроші в банкоматі без картки. Пізніше невідомі прислали у Вайбер фото шахраїв, яких наче сфотографували біля банкомату.
Добрий день, вас вітає онлайн підтримка Monobank. Шановний клієнт, ваша картка тимчасово заблокована. Ваш номер пін такий-то. Нікому його не передавайте. З вами зв'яжеться фахівець, тому що є нові фото шахраїв
Одночасно починають приходити SMS від Monobank, що до вашого профілю виконано вхід із нового пристрою. На електронну пошту дружини надійшли листи, що до вашого профілю виконано вхід. І кнопка "дозволити або заблокувати". Звичайно, дружина натискає заблокувати! – пише блогер.
Пізніше жінка не змогла увійти в додаток, оскільки система її не пускала. Після декількох спроб вона заходить у додаток і на кредитному рахунку замість 62 000 грн бачить залишок 42 грн! Зроблено кимось дві транзакції: на дві різні карти на загальну суму 62 000 грн.
Зараз на рахунку нуль, Дмитро Дубілет, із яким я зв'язувався, нічим теж допомогти не може і повідомляє, що це ми передали пароль і пін-код (відмінна позиція звалити все на клієнта), – обурюється потерпілий.
Вже слідом за цим гучним скандалом, знайшлися й інші ймовірні жертви. Про це повідомляє Denis Denov – точно така ж схема!
Користувачі соцмереж зазначили, що шахраї все-таки видають себе, особливо правописом і орфографією!
Представники банку застерігають!
Для того, щоб ваші кошти були в безпеці, а доступ до додатка тільки у вас, необхідно дотримуватися простих правил безпеки:
- Нікому не повідомляти отп-пароль (якщо він прийшов на телефон).
- Не розголошувати ПІН-код картки.
- Не передавати дані карти. Тобто, необхідно виконувати тільки ті дії, в яких ви впевнені.
Звертаємо увагу, що співробітники банку ніколи:
- Не дізнаються пін-код
- отп-пароль
- Будь-які інші дані пов'язані зі входом в додаток. Дотримуючись цих правил – ви будете в безпеці.
Нагадаємо Вам також, якщо Ви підозрюєте, що потрапили до рук злочинців, негайно звертайтеся до Департаменту кіберполіції Національної поліції України. На жаль, така прикра ситуація може трапитися з будь-ким, шахраї свою справу знають. Будьте обережні! Та бережіть свої кошти!
P.S. якщо Ви не плануєте використовувати карту Monobank, заблокуйте її в мобільному додатку. Якщо карта знадобиться для здійснення операції, Ви завжди і в будь-який момент зможете її розблокувати.