Власники депозитів в банках банкрутах зможуть повернути свої гроші

An2an
Українські гроші
Українські гроші
Зображення: MyCredit.in.ua

Як повідомляє psm7.com вкладники проблемних банків мають можливість повернути всі свої заощадження. Причиною цьому послужило рішення Верховного суду України.

Так, під час судового розгляду ситуації в банку Фінансова ініціатива, судом було постановлено, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) в особі свого тимчасового адміністратора (або ліквідатора) не має права діяти від імені банку з того моменту, як Національним банком Україна було визнано недійсною постанову про неплатоспроможність фінансової установи.

Оскільки перше рішення на шляху до закриття банку приймається НБУ, то в разі, якщо постанову про неплатоспроможність було оскаржено в суді, то під сумнів потрапляє і рішення про введення тимчасової адміністрації ФГВФО. Тимчасового адміністратора позбавляють його повноважень, в тому числі на розпорядження банківським майном, до моменту, коли Національному банку вдасться довести свою правоту.

Вкладникам проблемних банків пропонують не звинувачувати регулятора в неправочинності його дій, а вказувати на недотримання процедур.

Ми писали про те, що Облікова ставка НБУ знижена до 10%. Національний банк (всупереч прогнозам "експертів", які запевняли, що ставку рефінансування необхідно підняти, щоб підвищити інвестиційну привабливість) в черговий раз знизив облікову ставку. 
Теперь 10%.

Читати також