Нове валютне регулювання від НБУ

Ірина
НБУ
НБУ
Зображення: MyCredit.in.ua

Національний банк України оприлюднив проекти постанов нового валютного регулювання.

Оприлюднено перші три, постійні, нормативно-правові акти, які мають на меті втілити в життя свободу проведення валютних операцій:

  • Структура валютного ринку та правила торгівлі іноземною валютою та банківськими металами;
  • Порядок розрахунків, операцій з купівлі та переказів іноземної валюти на території України та за кордон;
  • Транскордонне переміщення готівкової національної та іноземної валюти, банківських металів, а також цінних паперів в документарній формі банками, юридичними та фізичними особами.

Постанови визначають норми валютного регулювання, що застосовуватимуться, коли Україна повністю перейде до свободи проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено законом", як це передбачено Законом "Про валюту і валютні операції". Як і Закон, ці документи частково запрацюють з 7 лютого 2019 року, а на повну силу – за сприятливих макроекономічних умов і після цього будуть діяти постійно. До того часу валютне регулювання також буде частково здійснюватися в рамках тимчасових постанов – №5, №6 та №7, – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, закон "Про валюту та валютні операції" було схвалено Верховною Радою 21 червня 2018 року. Закон набрав чинності 7 липня 2018 року та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності.

Ми писали про те, що Нова система валютного регулювання запрацює з 7 лютого. Національний банк затвердив нову систему валютного регулювання та оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації, – повідомляє прес-служба НБУ.

Читати також