НБУ оголосив банкрутом ВТБ БАНК

Ірина
ВТБ Банк
ВТБ Банк
Зображення: MyCredit.in.ua

Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних, – 27 листопада 2018 року, повідомила прес-служба Нацбанку.

Регулятор аргументує своє рішення тим, що власники банку фактично не зробили нічого аби покращити ліквідність банку та не вжили будь яких заходів, щоб запобігти неплатоспроможності

Національний банк України наголошує, що 97% вкладників АТ "ВТБ Банк" (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 млн грн.

Також в НБУ додали, що віднесення АТ "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України.

Нагадаємо, ВТБ – найбільша фінансова група РФ, яку контролює уряд Росії. Підрозділи ВТБ є по всьому світу, а сама група входила до переліку 500 найбільших компаній світу за версією Financial Times (FT Global 500).

Ще чотири роки тому російський ВТБ банк був одним з найсильніших гравців українського ринку з великими промисловими клієнтами, а його активи перевищували 30 млрд грн.

Ми писали про те, що НБУ: стало простіше відкрити і закрити банківський рахунок. Зміни в законодавстві щодо процедури банкрутства спричинили за собою ряд правок в інших законодавчих актах.

Читати також