НБУ дозволив фізособам відкривати рахунки в банках дистанційно

Ірина
BankID логотип
Необхідний сервіс для сучасного світу
Зображення: bankid.org.ua

Національний банк України надав фізичним особам можливість отримувати дистанційно не лише адміністративні, але й банківські послуги. З цією метою впроваджується механізм віддаленої ідентифікації клієнтів банків через Систему BankID Національного банку України. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, BankID – спосіб верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних та iнших послуг через Інтернет.

З'являється хороша можливість дистанційно відкривати рахунки без необхідності відвідувати відділення банку

Механізм передбачає, що вперше ідентифікація фізичної особи має проводитися за її присутності одним з банків-учасників системи, і вже після цього ця фізична особа зможе замовляти сервіси та послуги на сайті будь-якої компанії або банку, підключених до Системи BankID НБУ. Ідентифікація проводитиметься дистанційно на рівні банків, в яких обслуговується клієнт.

Відповідальність за належне здійснення ідентифікації та вивчення клієнта відповідно до міжнародних стандартів та законодавства України покладається як на банк, який здійснив ідентифікацію, так і на банк, що використовує інформацію, отриману за допомогою засобів Системи BankID.

Для надання банківських послуг обов'язковими умовами є виконання вимог фінансового моніторингу, а саме: проведення перевірки ідентифікаційних даних, отриманих з різних джерел (ЕЦП/кваліфікований цифровий підпис; система BankID НБУ; копії документів, завантажені на сайт надавача послуг та підписані ЕЦП клієнта).

Постанова № 116 набирає чинності з 5 листопада 2018 року.

Ми писали про те, що Нацбанк дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в банках України. Від сьогодні Національний банк надає можливість відкривати рахунки новим суб’єктам фінансового ринку України – юридичним особам-нерезидентам, у тому числі іноземним інвестиційним фондам та компаніям з управління активами, що діють від імені таких інвестицій

Читати також