Кіберполіція викрила чоловіка у продажі персональних даних клієнтів українських банків

Ірина
Департамент кіберполіції Національної поліції України
Департамент кіберполіції Національної поліції України
Зображення: MyCredit.in.ua

37-річний мешканець Дніпропетровщини, який раніше обіймав керівну посаду одного із українських банків попався на продажі бази даних в інтернеті, – повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Оголошення про продаж бази даних чоловік розмістив на тематичному форумі в мережі Інтернет. Вартість її оцінив у 10 тисяч доларів США.

База даних, яку злочинець намагався продати налічувала інформацію про близько півмільйона громадян.

Крім того, поліцейські вилучили додаткові цифрові носії інформації, банківські картки та чорнові записи, які використовував зловмисник у своїй протиправній діяльності.

За даним фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) КК України.

Ми писали про те, що Нова хвиля шахрайства серед довірливих українців. Через святкові події пильність людей значно знижується, а цим дуже вміло користуються шахраї. Винахідливість шахраїв постійно вдосконалюється, тому навіть недовірливі люди потрапляють у "пастку".

Читати також