Банки масово завищують котирування на продаж готівкової валюти

Ірина
Валютний курс
Банки розгойдують валютний курс
Зображення: MyCredit.in.ua

«Я хотів би сказати, що рішення, які будуть прийняті, ніяким чином не вплинуть на роботу банківської системи. Банківські відділення й офіси працюватимуть у звичайному режимі, і рішення не вплинуть на роботу банків», – сказав Смолій на засіданні Ради національної безпеки та оборони в неділю.

Але вже з понеділка, 26 листопада банки почали різко завищувати обмінні курси.

Але не всі банки провокували курсову невизначеність. Ощадбанк все ж тримав позначку на рівні 28,05 грн, а ПриватБанк – 28,2 грн. Самий високий курс був у Форвард Банк (Forward Bank) – 29,3 грн згідно з даними сайту minfin.com.ua.

Якщо на понеділок офіційний курс НБУ демонстрував незначне підвищення і все ще нижче рівня 28 грн, то на сьогодні котирування безготівкового долара, в черговий раз відновивши зростання, піднялися до 28,28/28,30 UAH/USD. Судячи з усього регулятор поскупився на доларові інтервенції. Напередодні, нагадаємо, загальний обсяг продажів ВКВ склав $ 90,0 млн. Тим часом пополудні став відомий довідковий курс безготівкового долара, який підскочив на 16,39 коп., склавши 28,2612 UAH/USD.

«Ми продовжуємо уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку і готові здійснювати валютні інтервенції в разі необхідності, щоб не допускати різких" стрибків "курсу під тиском психологічних чинників», – коментує Яків Смолій.

Ми писали про те, що Як українцю відкрити і поповнити рахунок в іноземному банку. Як відкрити власний рахунок в іноземному банку громадянину України

Читати також