Як львів'янка створює незвичні картини з купюр

Ірина
Купюра номіналом 100 гривень старого зразка
Картина Мунка-Крик як аналогія
Зображення: MyCredit.in.ua

Львів'янка Ярослава Ткачук творить свої картини з 100 й 200-гривневих купюр.

Для початку створення свого шедевру на звичайну будівельну сітку Ярослава викладає шари волокон льону. Згодом покриває ще один шар сітки й змащує клеєм, щоб матеріал був схожий на лист паперу та дістає з-під столу головний елемент картини – справжній мішок грошей!

Наступним кроком Ярослава заповнює всю картину подрібненими купюрами номіналом 100 та 200 гривень. Змащені клеєм шматки сохнуть добу й після цього художниця вирізає з них клаптики для картини, щоб зробити її рельєфною.

"Я навіть не знаю, як це можна порахувати, для цього мабуть треба було б скласти з цих шматочків такий фрагмент, який буде відповідати розміру купюри. Але думаю, що тут пару сотень тисяч", – каже майстриня.

Ідея зародилася випадково, коли Ярослава проходила повз регіональне відділення Національного банку – із дверей вітер просто їй під ноги видув подрібнені гроші. Тоді їй пояснили, що ці купюри вже не придатні для вжитку, тож їх знищують.

"Насправді це мотлох – це просто папір – це ніщо. І тут є над чим думати і це розвивати. З іншого боку це буде витвір мистецтва і буде мати свою вартість", – обґрунтовує художниця.

Таким чином, із вже неактуальних грошових купюр Ярослава планує зробити мистецький проект, де кошти все таки будуть відігравати ключову роль та спонукатимуть на думки про справжню цінність грошей.

Ми писали про те, що 10 прикладів як багато економити на дрібницях. Старе прислів'я часів СРСР: "Копійка рубль береже", насправді ніщо інше, як погляд на гроші з боку ненависної в ті часи буржуазії.

Читати також