Реструктуризуйте борг або залишитесь без квартири

An2an
Реструктуризація боргу
Вчасно реструктуризуй свій борг в банку
Зображення: MyCredit.in.ua

Погана новина для тих, хто купував квартиру (будинок або будь-яку іншу нерухомість) в кредит і не погасив його. "Щасливчики" пам'ятають, що у 2014 році був прийнятий мораторій на відчуження квартир за борги по кредитах. Щастя тривало аж 4 роки! Кодекс України за процедурою банкрутства, який був прийнятий на днях, скасовує цей мораторій.

До чого це призведе?

Всі ті, хто взяв кредит під заставу нерухомості, тепер можуть її втратити, якщо не погасять борг перед банком. Проте, згідно з новим Кодексом, у боржників з'являється можливість реструктуризувати свій борг. За нових умов це може бути 15 років і за ставкою UIRD на 12 місяців.

При цьому, якщо площа заставної нерухомості більш як 60 кв. м для квартири (більше 13.65 кв. м на одного члена сім'ї) або понад 120 кв. м приватного будинку, то процентна ставка при реструктуризації збільшується на 3 пункти, а термін скорочується до 10 років.

У будь-якому випадку, тим, хто не хоче позбутися нерухомості, доведеться платити.

За більш детальною інформацією щодо заборгованості та реструктуризації своїх боргів звертайтеся в банк, де був оформлений кредит.

Якщо цей банк банкрут (ймовірність такого події за останні 5 років дуже велика), доведеться пошукати банк, який купив або став приймачем Ваших боргів.

Ми писали про те, що Програму "Доступне житло для молоді" продовжили. На сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву опублікована інформація, згі

Читати також