Обіцяного 3 роки чекають, а теплих кредитів – 3 століття

MyCredit.in.ua
Програма Теплі кредити
Державна програма
Зображення: MyCredit.in.ua

Хто ще встиг утеплитися і при цьому заощадити за рахунок програми "теплі" кредити – тому неймовірно пощастило.

Здавалося б, гарне починання, зробити квартири теплішими, що в подальшому дозволить економити на опаленні...

Але якщо копнути глибше, то виявиться, що теплі кредити це ніщо інше, як піар наших чиновників, що "смачно" подається в красивих новинах. Розповідають скільки програм запущено, що бюджети в регіонах на "теплі кредити" збільшені. А по факту?...

Яка кількість кредитів реально видана? Кому видані ці кредити? І на скільки ці кредити здешевлюють процес утеплення? Яка реальна економія від цих утеплень та який період окупності?

По-перше, почнемо з того, що теплі кредити не вигідні постачальнику послуг. Якщо на будинку стоїть лічильник "на тепло", то чим краще буде утеплений будинок, тим менше буде витрат, а значить і доходу від послуги. Тобто однією рукою якби дають кредити, а другою, не надто поспішають це робити. Піднявши статистику можна побачити цікаві цифри, що "теплими" кредитами в Україні скористалися менше ніж 1% сімей. А програма триває далеко не один рік.

По-друге, 2019 рік принесе нове правило при компенсації "теплих" кредитів. Простіше кажучи, фінансування цієї програми значно скорочується. Крім того, що отримають їх тільки щасливчики. Але чи можна їх назвати щасливчиками? Ясна річ, що держава буде компенсувати частину платежів по кредиту, але лише частину. Далеко не кожен зможе собі дозволити платити навіть те, що залишиться.

По-третє, банки далеко не завжди в строк перераховують кошти з компенсації "теплих кредитів", а це значить, що позичальник повинен буде заплатити всю суму. Тобто потрібно бути готовим до того, що за кредит все ж доведеться платити повну суму і "молитися", щоб банк таки перерахував кошти.

Виходячи з тенденцій, які складаються, стає зрозумілим, що розраховувати на "теплі кредити" особливо не варто.

Отримати їх складно, потрібно буде дочекатися своєї черги, а потім ще й пройти всю бюрократичну машину, яка пов'язана з їх оформленням. Виходячи з поточних темпів видачі "теплих кредитів", можна припустити, що останній кредит за цією програмою буде видано через 200-300 років.

Раніше про теплі кредити ми вже писали:

У держбанків закінчуються гроші на "теплі" кредити

Вигідний «теплий кредит» доступний всім

Ми писали про те, що Підсумки останніх днів: Без роботи, в боргах, але з "теплим" кредитом. 1. Приватбанк відновлює програму "теплих кредитів". Радісні вісті могли б бути, якби не той факт, що зараз людей більше хвилює виживання, ніж пара градусів наступної зими. А саме на стільки підвищується температура в квартирах при утепленні.

Читати також