Невже ПриватБанк розпродує свої активи?!

Ірина
Лоти ПриватБанку
ПриватБанк розпродує свої активи!
Зображення: MyCredit.in.ua

Саме так, 8 жовтня 2018 року один із найкрупніших комерційних банків України оголосив конкурс, в якому запрошує до співпраці українські та міжнародні компанії, що мають успішний досвід надання консалтингових послуг з продажу активів як на вітчизняному, так і на міжнародному ринках.

Для можливості залучення потенційних інвесторів оголошується відбір українських та міжнародних компаній які зможуть прийняти участь у торгах за об’єкти, що перебувають на балансі банку.

За інформацією, що надійшла безпосередньо від прес-служби ПриватБанку, на торги буде виставлено об'єкти в столиці України, в місті Дніпро та в туристичному комплексі «Буковель».

В їх перелік входять: столичний готель «Мир», футбольний стадіон «Дніпро Арена», тренувальна база та торгово-розважальний комплекс «Приозерний» в місті Дніпро, готель «Radisson Blu Resort Буковель» та чимала частка найбільшого в Україні гірськолижного курорту «Буковель».

За інформацією з достовірних джерел, мінімальна вартість частки банку в «Буковелі» оцінена у 2,185 мільярда гривень, готелі «Radisson Blu Resort Буковель» – у 1,048 мільярда гривень, готелі «Мир» – 325,32 мільйона гривень і торгово-розважальному комплексі «Приозерний» – у 236,2 мільйона гривень. Також, продавши свою долю «Дніпро Арени» банк планує отримати 1 мільйон 374,6 тисячі гривень, а від продажу учбово-тренувальної бази для підготовки футбольних клубів вищого дивізіону – 207,6 тисячі гривень.

У повідомленні йдеться, що такий крок дозволить забезпечити майбутнім інвесторам достатньо прозорі та зрозумілі умови продажу даних об'єктів. Окрім того, ПриватБанк воліє забезпечити реалізацію своєї власності не нижче оціночної вартості, що визначена результатами оцінки незалежними суб’єктами оціночної діяльності.

Конкурс триватиме два тижні, в період з 8 до 22 жовтня

До слова, 7 березня поточного року Національний Банк України програв суд та не зміг відсудити ТК «Буковель» у колишніх власників ПриватБанку ТОВ «Скорзонера» в лиці Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Суд розірвав шість іпотечних договорів стосовно майна ТК «Буковель», що були укладені в жовтні 2014 року між двома сторонами в рамках забезпечення зобов'язань колишніх власників ПриватБанку перед НБУ за кредитами рефінансування. В липні 2017 року третину активів курорту було передано на баланс банку з оцінкою в одинадцять мільярдів гривень, який планував передати їх в оренду своїм співвласникам, з послідуючою передачею на міжнародний конкурс, але згодом об'єкт було переоцінено більш ніж на половину нижче.

Оскільки компанію Ігоря Коломойського тісно пов'язують із ТК «Буковель», як власника землі, на якій знаходиться сам гірськолижний курорт, а за даними держреєстру прав на нерухоме майно, предметом іпотеки за договором слугує паркінг загальною площею майже 30 тисяч квадратних метрів що розташований в місті Яремче та селі Поляниця, та ще декілька об'єктів в цій же місцевості, випливає, що «Скорзонера» передала їх в іпотеку для НБУ. Отже, з рішенням суду НБУ втратив право на значну частину активів групи «Приват», а саме нерухомість на курорті «Буковель», завод «Біола», ангар для літаків аеропорту «Дніпропетровськ»; вагони ПАТ «Дніпроазот», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат»; готель «Жовтневий» та ще кілька об'єктів нерухомості в містах Дніпро та Київ. Не відстояв НБУ й зерновий термінал «Бориваж», що в Одеській області.

Отож, з нетерпінням чекаємо на продовження...

Ми писали про те, що Іпотека під 10% буде доступна з 1 липня. ПриватБанк анонсував, що з 1 липня 2020 року надаватиме кредити (іпотека) під заставу нерухомості під 10% (десять відсотків) річних.

Читати також