Нацбанк виправдовує банки, які не видають кредити

MyCredit.in.ua
НБУ та мішки з грошима
НБУ та проблеми в банківській системі України
Зображення: MyCredit.in.ua

Національний банк України стверджує, що кількість проблемних кредитів перевищує 50%, саме це, на думку експертів НБУ, є основною проблемою того, що банки не видають кредити.

Що ж, можливо, але якщо підняти статистику (особливо банків, які були визнані банкрутами), то кількість проблемних кредитів перевищить 80%. І проблемні вони не тому, що хтось не хоче платити, а тому, що не може. Більш того, велика частина проблемних кредитів спочатку видавалася як безповоротні.

Виникає питання хто винен, що банки видавали проблемні кредити?

Відповідь дуже проста: в НБУ закривали й продовжують закривати очі на багато чого, що відбувається в банківській системі.

Також виконувати свою основну функцію, зміцнення національної валюти, в Нацбанку не поспішають... Через те, що це комусь вигідно, на жаль, не українцям, а олігархам. Погодьтеся, що саме олігархи керують країною, а всі установи та інші держоргани лише механізм по її управлінню. У НБУ вважають, навіть за умови, що у компанії все налагодилося, вона все одно не платить по кредиту.

Причина всього цього хаосу – "діряве" законодавство, яке не може нормально регулювати процеси по стягненню боргів із позичальників.

Відповідно банки вважають за краще більше не видавати кредитів, а обслуговують клієнтів, які повертають свої борги. Дивно, але банки не видають кредити й новим клієнтам, кредитна історія яких "нульова", НБУ це чомусь замовчує.

Повернемося до банків, які не кредитують

Таких банків немає, інакше б вони закрилися, оскільки основний вид діяльності банку – кредитування. Але чому в цих банках кредити більше не видають новим клієнтам? Все дуже складно і просто одночасно. НБУ заганяє банки в такі жорсткі рамки (виставляючи вимоги по кредитуванню), що банкам стає просто невигідно кредитувати нових клієнтів. Вони обслуговують старих, у яких відкриті кредитні лінії. Це безпечно і не клопітно. Під нових клієнтів доведеться робити резервування, а з огляду на те, що у багатьох банків фінансова ситуація практично "патова", то і додаткові витрати їм ні до чого.

Ось і зайшли в глухий кут, банки не кредитують, тому, що це несе за собою додаткові витрати й ризики, але ніхто нічого не робить, щоб їх зменшити.

Така ситуація може призвести до того, що банки (а такі ситуації вже були) перетворяться в піраміди, коли відсотки за вкладами повертаються за рахунок залучення нових вкладів.

Будьте пильні та не розміщуйте депозити в банках, які не видають кредити!

З усього вище сказаного стає зрозумілим, що кредитувати клієнтів – це прямий інтерес банків, тому, що це їх дохід, а значить основний прибуток, але умови на ринку такі, що краще взагалі нічого не робити.

А в результаті ми отримуємо новий сегмент ринку – мікрокредитування, коли люди готові платити по 500-1000% річних, щоб отримати невеликий кредит

До речі, це, у свою чергу, знову ж вигідно олігархам, наприклад тим, які "тримають" велику мережу ломбардів і кредитних організацій.

На завершення хотілося б додати, що брати кредити в банках можна і потрібно, але зараз розраховувати на великі суми не варто, все, що зможуть запропонувати фіз особі в банку – це кредитну карту або кредит під заставу (автокредит, Іпотека) і тільки за певними програмами, які "затверджені" і погоджені керівництвом банку. Але кількість банків, що видають реальні кредити, менше половини з усіх решти.

Нагадаємо, що для кредиту в банку Вам будуть потрібні: паспорт, ідентифікаційний код, довідка з місця роботи, де вказано офіційний дохід за останні 6 місяців. Телефонуйте, запитуйте, оформляйте.

Ми писали про те, що НБУ рекомендує. Реструктуризацію кредитів буде продовжено. Якщо для когось ця тема нова, то треба визначитися, що таке реструктуризація.

Читати також