Що саме відбувається з російськими банками в Україні?

Ірина
Долари в потоці води
Гроші, які не приносять достатку
Зображення: Flickr

Висновки щодо статистики інвестицій в Україні дивують – Росія найбільший інвестор.

Це становить майже 35 відсотків від загальної суми інвестицій з усіх країн за півроку. Але чи саме так це насправді?

Загальна статистика прямих іноземних інвесторів не вражає. Оскільки інвестори не надто поспішають до нас. Це звісно не дуже добре, оскільки важливу роль у створенні сприятливих умов для розвитку української економіки відіграють саме іноземні інвестиції.

Отже, розглянемо результати статистики за 1 півріччя, де вказано, що з Росії прийшло 436 млн доларів із 1,3 млрд загальних прямих інвестицій. Виглядає приголомшливо, особливо враховуючи ситуацію на сході та «дружніми» стосунками з державою-агресором.

А тепер розглянемо факти

Саме ці гроші не є інвестиціями, а скоріше схожі на виплату за заручників. Адже російські банки під санкціями і вивести гроші з України не в змозі, продати чи закрити не можуть через труднощі, банкрутство не найкращий вихід, особливо коли ти представлений в різних країнах світу. В результаті російські банки змушені ніщо інше як просто підтримувати свої дочірні банки в Україні. Через санкції повернути кредити своїм материнським банкам у Росії дочірні українські банки просто не можуть, тому російські банки переводять кредитну заборгованість у капітал.

У підсумку, ця транзикція проходить як пряма інвестиція

Для російських банків це «ув'язнення», оскільки іншого виходу у них немає. Залежність України від таких інвестицій відсутня. Це більше наслідки 2010-2013 років, коли російські банки кредитували в Україні все, що можливо.

На сьогодні все це звісно не актуально, адже кредитування відсутнє і кредити Росії ніхто не повертає. Проте цифра в статистиці це відображає, що є надзвичайно оманливо для всіх нас!

Ми писали про те, що 10 цитат успішних інвесторів. «Інвестиції в знання платять кращі дивіденди» – Бенджамін Франклін (Benjamin Franklin) Найкращі інвестиції – це інвестиції в знання як правильно потрібно інвестувати.

Читати також