Рівень кредитів і депозитів за даними НБУ

An2an
Гаманець з грошима
Гаманець з грошима
Зображення: MyCredit.in.ua

У Нацбанку повідомляють, що в серпні кредитний портфель в банках виріс, а обсяг депозитів зменшився.

Можливо, хтось в цій новині бачить позитивні тенденції, але насправді хорошого в цьому мало.

Якщо населення України все більше бере кредитів і все менше відкриває депозити, це може свідчити лише про те, що люди стають біднішими. Обсяг кредитів для фізичних осіб зріс на 4% і становить понад 126 млрд гривень. Обсяг депозитів при цьому скоротився на аналогічні 4% і опустився до рівня 494 млрд гривень. Навіть той факт, що депозитні ставки почали зростати, не зупиняє людей від зняття коштів з рахунків. Слідом за депозитними ставками та зростанням облікової ставки НБУ почали зростати й відсотки по кредитах.

Юридичні особи намагаються накопичити валюту, щоб якось утриматися на плаву при постійному знеціненні гривні по відношенню до інших валют. Тільки за останній місяць курс гривні щодо долара виріс більш, ніж на 2 гривні.

Обнадійливим в цій новині залишається той факт, що банки все ще кредитують, а це означає, що кредити таки повертають. Хочеться вірити, що ця тенденція продовжиться і банківська система не лопне на "бульбашці неповернення".

Ми писали про те, що Облікова ставка НБУ знижена до 10%. Національний банк (всупереч прогнозам "експертів", які запевняли, що ставку рефінансування необхідно підняти, щоб підвищити інвестиційну привабливість) в черговий раз знизив облікову ставку. 
Теперь 10%.

Читати також