Податки на криптовалюту в Україні. Законопроект зареєстровано!

Ірина
Податок на криптовалюту
Податок на криптовалюту
Зображення: pxhere.com

Це таки відбулося! 14 вересня 2018 року законопроектом №9083 зареєстровано оподаткування операцій з віртуальними активами.

Проект закону вводить в обіг з метою оподаткування такі поняття як віртуальні активи, токен, токен-актив, криптовалюта, емітент віртуального активу, майнінг, операції з віртуальними активами, прибуток від операцій з віртуальними активами.

Проектом передбачено, що прибуток підприємств від операцій з віртуальними активами з 01 січня 2024 року оподатковуватиметься за базовою ставкою – 18 відсотків. Проте протягом періоду становлення правового регулювання ринку віртуальних активів, автори законопроекту вважають за необхідне тимчасово, до 31 грудня 2024 року, встановити ставку податку на прибуток підприємств для такого виду прибутку на рівні 5 відсотків.

Прибуток (доходи) фізичних осіб від операцій з віртуальними активами оподатковується за ставкою 5 відсотків.

Основна мета законопроекту – виведення з тіньового ринку великого обсягу операцій, поповнення державного бюджету України, а також стимулювання розвитку ринку віртуальних активів в Україні.

Реалізація проекту не потребує додаткових видатків з державного та місцевих бюджетів України, а навпаки призведе до збільшення надходжень у вигляді податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб та військового збору через збільшення об‘єкту оподаткування, вважають автори законопроекту.

Закон набирає чинності з 01 січня 2019 року та за підрахунками залучать до бюджету близько 1,27 млрд грн щорічно.

Ми писали про те, що РРО: ФОПам йдуть на поступки. До перегляду рекомендуємо відео з youtube і facebook каналів DubinskyPro Йдеться про законопроекти 1053 та 1073.

Читати також