Невдовзі дозволять купувати валюту в онлайн-режимі

Ірина
Купівля валюти онлайн
Купівля валюти онлайн
Зображення: MyCredit.in.ua

7 лютого 2019 року в силу вступає закон "Про валюту і валютні операції", прийнятий Верховною Радою в червні, – повідомляє НБУ.

Відповідно до Закону буде запроваджено низку кроків:

  • Граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами буде розширено до 365 днів (зараз він становить 180 днів).
  • Буде скасовано валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 тис. грн.
  • Індивідуальні валютні ліцензії буде скасовано. Натомість з’явиться система електронних лімітів.
  • Будуть скасовані санкції у вигляді припинення зовнішньо-економічної діяльності за порушення строків розрахунків.
  • Буде дозволено online купівлю іноземної валюти фізичними особами. При цьому на такі операції розповсюджуватиметься аналогічний ліміт, як і на купівлю готівкової валюти (зараз – до 150 тис. грн на день в еквіваленті).

"Розробка структури валютного регулювання – це перший крок до втілення Закону "Про валюту і валютні операції" в життя. Далі ми будемо наповнювати їх змістом. При цьому проект кожної з постанов ми плануємо обговорити з банківською та експертною спільнотою перш, ніж остаточно завершити їх опрацювання та оприлюднити їх фінальну версію для ознайомлення громадськості за місяць до набуття ними чинності", – прокоментував заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Ми писали про те, що 11 операторів поштового зв’язку планують здійснювати операції з обміну валют. Національний банк обговорив з операторами поштового зв’язку умови здійснення ними валютних операцій та надання послуг з переказу коштів, – повідомляє п

Читати також