Національний банк дозволив банкам України говорити та оформляти документи різними мовами

Ірина
НБУ
НБУ

Національний банк у листі №18-0007/46692 від 29.08.2018 року повідомляє, що люди можуть спілкуватися і подавати заяви не лише українською, але й іншими мовами.

«Згідно зі статтею 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування», — уточнює НБУ.

Вимоги законодавства про мови поширюються на банки України всіх форм власності.

«Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом. Відносини між споживачами та надавачами банківських послуг регулюються не лише нормами банківського законодавства, а також нормами законодавства, що регулюють відносини споживачів послуг із суб'єктами господарювання, зокрема нормами Закону України «Про захист прав споживачів», — йдеться у телеграмі Нацбанку.

Ми писали про те, що НБУ рекомендує. Реструктуризацію кредитів буде продовжено. Якщо для когось ця тема нова, то треба визначитися, що таке реструктуризація.

Читати також