Національний банк ввів в обіг оновлену банкноту

Ірина
Банкнота номіналом 20 гривень
Нова українська банкнота
Зображення: MyCredit.in.ua

Національний банк 25 вересня ввів в обіг банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року з оновленим дизайном та удосконаленою системою захисту, – про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

Першу партію оновлених 20-гривневих банкнот у кількості понад 5 млн штук розподілено між підрозділами Національного банку України в регіонах для подальшого розподілу між банками, які в свою чергу забезпечать українців новими банкнотами.

Загалом у цьому році буде надруковано близько 60 млн банкнот номіналом 20 гривень, які мають забезпечити потреби економіки в цьому номіналі та поступову заміну зношених банкнот номіналом 20 гривень.

"Починаючи від 25 вересня, 20-гривнева банкнота нового зразка є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України", – йдеться у повідомленні. При цьому, нова купюра буде перебувати в обігу одночасно з банкнотами 20 гривень зразка 2003 року, і громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові.

Дизайн банкноти номіналом 20 гривень зразка 2018 року наслідує оновлені банкноти номіналом 100 зразка 2014 року та 500 гривень зразка 2015 року.

 

 

 

Ми писали про те, що Нацбанк вводить в обіг нову купюру 200 гривень. Як заявляють в НБУ, оновлена купюра номіналом в 200 гривень це продовження процесу оптимізації банкното-монетного ряду національної валюти. Цей процес планується завершити з моменту введення в обіг нової банкноти в 10 гривень.

Читати також