Фонд гарантування виставляє на продаж два чергові пули кредитів юридичних осіб

Ірина
Лот з-під молотка
Лот з-під молотка
Зображення: MyCredit.in.ua

Фонд гарантування виставляє на продаж у системі ProZorro двадцять шостий і двадцять сьомий пули активів юридичних осіб, що перебувають на балансі неплатоспроможних банків, – повідомляє прес-служба ФГВФО.

Нагадаємо, аукціони з продажу пулів стартували 3 вересня.

До складу 26-го пулу увійшли права вимоги за 13 кредитами, що перебувають на балансі АТ «ДЕЛЬТА БАНК». Загальна заборгованість за договорами склала 2222 млн грн. По 12 кредитам тривають судові провадження. 8 кредитів на опрацюванні Державної виконавчої служби.

Стосовно 27-го пулу, то до нього увійшли права вимоги за 83 кредитами, що перебувають на балансі 4 банків: ПАТ «ДІАМАНТБАНК», АТ «ДЕЛЬТА БАНК», ПАТ «ВІЙЕБІ БАНК» та ПАТ «ВБР». Середня прострочка – 6 років. Загальна заборгованість за договорами склала 939 млн грн. По 82 кредитам тривають судові провадження. 45 кредитів на опрацюванні Державної виконавчої служби.

У заставі вищезгаданих банків знаходяться майнові права, фінансова порука, нерухомість, обладнання, транспорт. Зокрема, готельний комплекс в Херсонській області, будівля молочного заводу в Одеській області, земельна ділянка в Київській області, незавершене будівництво санаторного комплексу в Закарпатській області, будівлі складу в м. Дніпро.

На початку липня Фонд гарантування представив політику формування пулів корпоративних кредитів. В основу було покладено так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включаються активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. Кожен наступний лот починає формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн.

Ми писали про те, що Іпотека: кількість кредитів під заставу нерухомості зростає. Національні банк, на підставі проведеного опитування серед банкірів заявив, що за останні пів року попит на кредити під заставу нерухомості значно виріс.

Читати також