Білоруський уряд відмовився від кредитів МВФ

Ірина
Резиденція Президента Республіки Білорусь
Резиденція Президента Республіки Білорусь
Зображення: Julian Nitzsche

Максим Єрмолович, міністр фінансів Білорусі заявив, що уряд країни відмовляється від кредитної програми Міжнародного валютного фонду. Про це повідомляє DW.

Програма МВФ може стати "шоком для населення", – стверджує міністр фінансів.Це пов'язано з тим, що МВФ наполягав у більш стислому періоді реалізації реформ від раніше запланованих термінів.

“Ми розробляли разом з експертами МВФ програму структурних реформ, яка б відповідала філософії фонду. І в принципі, з ключових моментів, у нас позиції збіглися, ми вийшли на програму, але ми розійшлися щодо термінів її реалізації”, – додав Єрмолович.

Відмова від кредиту теж має свою ціну

Прийнявши рішення відмовитись від кредиту МВФ, у середньостроковій перспективі Білорусь планує розмістити на ринку Росії та Китаю суверенні облігації на суму до 2 мільярдів доларів. Можна не сумніватись, що відсоток за цими облігаціями буде набагато вищий, ніж за кредитом МВФ.

Ми писали про те, що МВФ видасть черговий кредит Україні. МВФ готовий надати Україні майже 4 млрд доларів США. Цього разу це буде нова програма кредитування Stand-By Arrangement, замість попередньої, яка була підписана у 2015 році.

Читати також