НБУ: кредити МВФ не врятують економіку

An2an
Національний банк України
НБУ

Розвивати і покращувати стан економіки необхідно за рахунок проведення промислової політики.

Кредити Міжнародного валютного фонду сприяють фінансовій стабільності України, однак вони не здатні вирішити структурні проблеми економіки. Про це заявив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин в Facebook.

“Продовження кредитування з боку МВФ буде сприяти збереженню макроекономічної і макрофінансової стабільності в Україні, знизить ризики коливань курсу гривні, полегшить повернення зовнішніх боргів. Однак, це не вирішить структурних проблем економіки країни, не зупинить її деіндустріалізацію ", - зазначив Данилишин.

За його словами, основним інструментом, за допомогою якого розвинені країни впливають на стан національного господарства є проведення промислової політики, а саме заходи з боку держави щодо підтримки або розвитку конкретних секторів національної економіки.

При цьому Данилишин відзначає, що Україні потрібно застосовувати кластерний підхід до промислової політики.

“Потрібно формувати кластери в таких перспективних високотехнологічних галузях економіки України, як авіакосмічний комплекс, верстатобудування, виробництво сучасної сільськогосподарської техніки. Українська наука має бути збережена і трансформована, особливо її технічна складова на роботу в системі кластерів ", - пояснив голова Ради НБУ.

Він ставить акцент на виробництві сільгосптехніки, оскільки саме аграрно-промисловий сектор відіграє в Україні досить важливу роль.

Крім того, як додав Данилишин, держава повинна створювати привабливі умови для прямого інвестування в технологічні сектори української економіки. Інвестиції в високі технології будуть одним з ключових елементів підвищення конкурентоспроможності економіки України та забезпечення її стійкості до зовнішніх шоків.

Окремо голова Ради НБУ виділив розвиток машинобудування, який можна забезпечити за рахунок прямих іноземних інвестицій. А їх, в свою чергу, вдасться залучати шляхом створення привабливих умов для спільних підприємств між українськими та міжнародними компаніями, зокрема податкових стимулів.

“Щоб залучати іноземні інвестиції, доцільно встановлювати понижуючі коефіцієнти до розміру окремих податків залежно від кількості створюваних робочих місць, пов'язаних з інвестиційним проектом, або в залежності від обсягу експорту високотехнологічної продукції, виробленої на цих підприємствах", - пояснив Данилишин.

Також він наполягає на кардинальному поліпшенні просування українського експорту і розвитку приватно-державного партнерства, особливо в питанні розвитку інфраструктури.

При цьому економічними реформами в країні, на його переконання, повинні займатися саме українці, оскільки вони досконально знають "анатомію і фізіологію", систему цінностей, соціально-економічну генетику економіки і суспільства, які підлягають реформуванню.

Напередодні ЗМІ повідомили, що Україна домовилася з МВФ про виділення чергового кредитного траншу. Гроші можуть виділити вже у вересні. Офіційних підтверджень цієї інформації немає.

https://korrespondent.net/
Ми писали про те, що Ставки по кредитах, реалії та прогноз. У 2020 році Національний банк серйозно зайнявся питанням зниження ставок по кредитах, знизив облікову ставку і лобіював програму Уряду доступних кредитів. Облікова ставка НБУ (ставка рефінансування) на сьогоднішній день 6% річних.

Читати також