Національний банк розширить перелік публічної інформації про ринок платіжних карток

Ірина
Платіжні картки
Платіжні картки

Національний банк України повідомляє, що буде оприлюднювати розширений перелік статистичних даних, що характеризують ринок платіжних карток в Україні.

Показники ринку платіжних карток публікуватимуться у розширеному форматі та міститимуть дані у розрізі: платіжних систем (MasterCard, Visa, НПС "ПРОСТІР", інші);місця здійснення операції (у власній мережі банку, у мережі інших банків-резидентів, банків-нерезидентів); ознаки клієнта (юридичні та фізичні особи).

Будуть публікуватися дані щодо кількості платіжних терміналів з можливістю безконтактної оплати і магазинів електронної комерції, – повідомляє прес-служба НБУ.

"Розширення спектру публічно доступних даних дасть можливість проводити більш детальний аналіз платіжного ринку, тенденцій його розвитку, а також підвищить прозорість діяльності учасників ринку", – підкреслив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр Яблунівський.

Національний банк зазначає, що збільшилася кількість безконтактних платіжних карток: станом на 1 липня 2018 року склала майже 3,1 млн шт., що на 12,0% більше у порівнянні з початком поточного року.

Кількість активних карток у платіжній системі MasterCard склала 24,1 млн шт., у Visa – 10,7 млн шт., у НПС "ПРОСТІР" – 0,4 млн шт. Кількість держателів платіжних карток становила 42,3 млн осіб.

Найбільшими банками-еквайрами та емітентами платіжних карток залишилися: АТ КБ "ПРИВАТБАНК", АТ "ОЩАДБАНК" та АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ".

Ми писали про те, що Найбезпечніший спосіб використання платіжних карток. Найбезпечнішим способом використання платіжних карток є операції в торговельній мережі, беручи до уваги збитки, які понесли українці і банки через шахрайські оборудки в інтернеті і через банкомати.

Читати також