Картки Monobank тепер в ApplePay

An2an
Зустрічаємо ApplePay від MonoBank!
Зустрічаємо ApplePay від MonoBank!

Як повідомляє Дмитро Дубілет на своїй сторінці в facebook:
"Сьогодні ми запустили Apple Pay для карток monobank. Користуйтеся, будь ласка".

При цьому, Дмитро поділився труднощами та пройденими тернистими шляхами, які довелося подолати, щоб цього досягти.

Виявилося, що бажання банку підключитися до "Епл Пей" ще не гарантує, що банк буде підключений до цієї системи. Першими в черзі у компанії Apple стоять великі банки, тому ПриватБанк і ОщадБанк були першими, кому було дозволено підключитися до "Епл Пей".

Представники "Монобанку" лобіювали і пробивали шлях до ApplePay усіма можливими шляхами. Через платіжну систему MasterCard і навіть через своїх клієнтів платформи Android.

 

Сьогодні ми запустили Apple Pay для карток monobank. Користуйтеся, будь ласка. А нижче я вам розповім, з якими пригодами ми запустили цей проект.

Перше, що потрібно розуміти — не можна так просто взяти і запустити Apple Pay. Ще в 2015 році, коли я працював в Приваті, клієнти нас постійно запитували, чому ми його не запускаємо ... (Ой, та якось не подумали!). Багато хто просто не розуміє, що запуск залежить тільки від Apple.

Більш того, зазвичай Apple запускається в нових країнах за одним сценарієм. Спочатку йдуть 1-2 найбільші банки. Потім, через пару місяців, пара наступних банків. А потім, коли-небудь, запускаються банки третьої хвилі.

І найстрашніше, що ми могли стати банком третьої хвилі! Адже Apple дивиться на кількість клієнтів, а ми, нехай і ростемо неймовірними темпами, ще навіть до п'ятірки не ввійшли...

У хід були запущені всі засоби переконання. Нам допомагали колеги з Мастеркард. Ми їздили до Apple на зустріч в Лондон... Ми були готові там же, у них в офісі, прикувати себе наручниками.

Але вирішальними виявилися два фактори. По-перше, як не парадоксально, допомогли наші клієнти з Android! Виявилося, що через monobank проходить майже стільки ж платежів, скільки через ПриватБанк! Ця статистика вразила і нас, і Apple. По-друге, співробітники Apple виявили, що картки mono були на одному з перших місць по невдалих спробах додавання в Wallet. Тому заслуга клієнтів mono c iPhone теж чимала!

Загалом, запуск став можливим завдяки нашим дорогим просунутим клієнтам.

Ну, а коли нам таки дали зелене світло, все інше вже було справою техніки. Нам особливо було приємно отримати лист від одного з менеджерів Apple про те, що ми стали найшвидшим банком, з яким він коли-небудь працював. Наприклад, те, на що у нашої команди пішло 4 дні, в іншого великого банку України пішло 5 тижнів.

Самим болісним для нас було те, що через договір про нерозголошення ми не мали права що-небудь говорити про запуск! На всі питання "Коли ви вже запустите?" Ми могли тільки багатозначно закочувати очі.

І це при тому, що дату запуску ми узгодили ще пару місяців назад! (уточню фразу, з якої почав: не можна так просто запустити Apple Pay, навіть якщо у тебе давно все готово!).

...Щось пост зовсім довгий вийшов. Ще пару цікавих речей про особливості Apple розповім трохи пізніше в своєму каналі www.t.me/dmytro_dubilet

Загалом, тепер ви знаєте, чого нам з Олександром Дубілетом, Олегом Горохівським, Михайлом Рогальським і всій команді коштував запуск. Якщо у вас iPhone 6 або вище, починайте користуватися!

Ми писали про те, що А-Банк: Замість грошових переказів доступ до карти. Хочете відправити гроші рідним і близьким? Шукайте як це зробити дешевше? А-Банк пропонує послугу, де грошові перекази більше не потрібні.

Читати також