З 2019 року колектори стануть активнішими

Ірина
Відвідувач прийшов в квартиру
Відвідувач прийшов в квартиру
Зображення: cittadinanzattiva-er.it

З 1 січня 2019 року банки повинні формувати резерви під проблемних боржників у розмірі 100% виданого кредиту, тому сьогодні банки проводять детальний аналіз клієнтської бази, щоб виявити проблемних боржників і сформувати кредитні портфелі для продажу їх колекторам.

Згідно з новими вимогами НБУ, якщо боржник значиться в реєстрі боржників, то будь-який інший банк також повинен сформувати резерви під виданий йому кредит.

«Основний ажіотаж очікується ближче до Нового року, коли банки вже остаточно сформують кредитні портфелі та будуть готові виставити їх на продаж колекторським компаніям», – говорить партнер Адвокатського бюро «Штокалов і Партнери» Єгор Штокалов.

Експерти запевняють, що колектор та банк мають обсяг прав і формальні погрози колекторів не несуть жодного юридичного навантаження, а тільки хочуть натиснути психологічно.

«Для більшості фізичних осіб приходять повідомлення про наявність у них боргу до 500 грн. і погрози звернутися до суду. Аналізуючи такі листи, слід звернути увагу, що на сьогодні судовий збір за звернення до суду з позовом про стягнення складає понад 1700 грн., відповідно втрачається рентабельність судового процесу за боргами менше ніж 1700 грн», – підкреслює Єгор Штокалов.

Колектори також займуться компаніями з простроченими кредитами. За словами юристів, банкам вигідно чистити свій баланс за рахунок дрібних і незабезпечених кредитів. У таких випадках найчастіше проведення робіт зі стягнення не дає відчутних результатів, а репутаційні ризики банку перекривають очікуваний дохід.

Ми писали про те, що У банках знизилася кількість проблемних кредитів. За даними НБУ в 2017 році частка проблемних кредитів у загальному портфелі банків становила 58%. Не дивлячись на те, що 2020 рік виявився для багатьох, м'яко кажучи, складним, частка проблемних кредитів знизилася до 43%.

Читати також