У держбанків закінчуються гроші на "теплі" кредити

Ірина
Державні українські банки
Банк

Державні українські банки в липні-серпні вичерпають можливості кредитування за програмою “теплих кредитів”.

Про це йдеться в повідомленні Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

В цьому році вже в червні деякі банки досягли ліміту видачі “теплих кредитів”, враховуючи обсяги передбаченого відшкодування. За прогнозами агентства, в найближчий час (липень-серпень) державні банки вичерпають можливості кредитування за всіма напрямками програми”, – вважають в Держенергоефективності. Як пояснюють в агентстві, це пов’язано з високою потребою програми серед населення й ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). З моменту відновлення дії програми в квітні було відшкодовано орієнтовно 105 млн грн.

Зокрема, 85 млн гривень виплачені домогосподарствам, які утеплили будинки. Сума компенсації ОСББ склала понад 19 млн грн, ще 870 тис. грн перераховано особам, які встановили негазові котли.

В 2018 році за програмою “теплих кредитів” передбачено виділення 190 млн грн на підтримку ОСББ, 202,2 млн гривень – на підтримку індивідуальних домогосподарств та 7,7 млн грн – на підтримку домогосподарств, які вирішили встановити негазові котли.

Кредити за програмою стимулювання енергоефективних заходів реалізуються через державні банки – Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк.

https://finance.ua/
Ми писали про те, що Іпотека: кількість кредитів під заставу нерухомості зростає. Національні банк, на підставі проведеного опитування серед банкірів заявив, що за останні пів року попит на кредити під заставу нерухомості значно виріс.

Читати також