З 1 вересня банки зобов'язані розділяти кредитні та кошти клієнтів

An2an
Кредитная карта, кредитный лимит
Кредитная карта

Велика кількість власників кредитних карток може поскаржитись, що були введені в оману через те, що в додатку чи в особистому кабінеті на сайті банку, або у повідомленні, залишок коштів враховує не тільки власні кошти клієнта, а також кредитний ліміт. Іноді клієнти банку не підозрювали, що використовують кредитні кошти. При цьому банк постійно списує кошти по нарахованим відсоткам за кредитом. 
Більш того, якщо клієнт не поповнює карту, сума відсотків зростає, а через деякий час додатково нараховуються штрафи та пеня, за невиконання зобов'язань по кредиту. Навіть якщо кредит був на кілька сотень гривень, через рік банк можете вимагати до повернення тисячі (сумма кредиту, відсотків та штрафу). Деякий час назад, ще до націоналізації, подібними махінаціями полюбляв займатись ПриватБанк. Якщо знаєте, що нічого не змінилося, залиште нам свій коментар, ми внесемо зміни до тексту новини.

Саме через подібні випадки, Національний банк України зобов'язує усі банки розділяти кошти клієнтів та доступний кредитний ліміт. 

Отже з 1 вересня 2020 року набувають чинності нові вимоги НБУ щодо розкриття вичерпної інформації про послуги. Банки будуть зобов’язані інформувати клієнтів у sms, інтернет-банкінгу (мобільний додаток, сайт банку), месенджері чи електронною поштою окремо про суму власних коштів, та окремо про розмір кредитного ліміту.

Додаткова вимога: Банки зобов’язані заздалегідь повідомляти своїх клієнтів про встановлення чи зміну кредитного ліміту з використанням канала комунікації, який обрав клієнт.

Детальніше з нововеденнями можна ознайомитись у Постанові Правління Національного банку України №62 “Про затвердження змін до Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг” від 14.05.2020 року

Ми писали про те, що Дожити до зарплати: які кредитні картки пропонують в Україні. За результатами опитування дослідницької компанії Gradus, українці влазять у борги, використовуючи ліміт кредитних карток. За даними дослідження, понад 36,7% українців "перехоплюють" гроші з кредитки, щоби дожити до зарплати.

Читати також