За і проти: авто з аукціонів США

An2an
Автомобіль
Автомобіль

Велика ймовірність, що людей, які зайняті в наданні послуг по пригону, митному оформленні, перевозу, ремонті, запчастинах, сертифікації та постановці на облік може виявитися більше, ніж тих, хто саме сьогодні зважився на цю угоду. Ринок бу автомобілів з-за кордону набирає обертів з кожним днем. Гучні обіцянки економії на покупку авто ваблять все більше і більше. Ще б пак, хто відмовиться купити авто з економією 30-40%? Але всі не беруть до уваги важливу деталь, перед цими відсотками стоїть прийменник "ДО". Тобто за фактом можете отримати знижку і 0%.

Про свій досвід розповів покупець авто з аукціону www.iaai.com

Авто на аукціонах США дійсно коштуюсь третину або навіть чверть від ціни в Україні. Але! Це бите авто, яке було в ДТП і потребує ремонту.Останнім часом на аукціонах ціни стрімко зростають, оскільки кількість бажаючих придбати машину також зростає і в торгах приймаюсь участь все більше людей. Але мало хто припускає, що бите авто на аукціоні буде коштувати більше половини вартості аналогічного в Україні. Це стосується моделей, які користуються популярністю. Буває, що машини викуповують з аукціонів безпосередньо громадяни США або жителі США - переселенці (в т.ч. з України), які зрозуміли, що на цьому можна заробляти. Купуючи дешево биті автомобілі вони їх ремонтують і продають вже як цілі або частково пошкоджені.

Коротка інформація для тих, хто не зовсім в темі:

 1. Велика кількість авто з США проходить через Грузію за пільгових умов. Найчастіше там авто відразу відновлюють і пригоняють на продаж або під замовлення в Україну. Це може обійтися значно дешевше, ніж самостійно купувати, гнати і ремонтувати авто з США, тим більше, що чекати доведеться кілька днів, а не кілька місяців. Є "підводні камені" в цьому варіанті, з яких запчастин і на скільки якісно був зроблений ремонт залишиться "таємницею".
 2. Багато автомобілів з США приганяють для розбирання (на запчастини). Найчастіше це найбільш популярні моделі авто, які приганяють в Україні.
 3. Є компанії, які спеціалізуються на викупі авто з аукціонів, доставці їх в Україну, ремонті та виставлення на продаж. Тобто авто вже в Україні і готове до постановки на облік. Але таких автомобілів вкрай мало, так як подібні послуги вимагають великих грошових вкладень.
 4. Але найбільше зараз людей і компаній, які надають послуги з купівлі авто на аукціоні під замовлення. Також вони пропонують "свої" СТО та постачальників запчастин. У деяких випадках пропонують послугу "під ключ", коли клієнт тільки платить гроші і більше ні чим не займається. У підсумку йому видають ключі вже від готового авто.
 5. "Кіт у мішку" - куаівля авто, яка таїть в собі непередбачені витрати виражені в значних сумах, які будуть виявлені вже після того, як машина буде привезена і поставлена в ремонт

Купівля авто з аукціонів США - позитивні моменти:

 1. Дешевше, ніж в Україні
 2. Авто може мати більш багату комплектацію, ніж в Україну
 3. Немає необхідності мати всю суму відразу. Поетапна оплата.
 4. Можна купити авто останніх двох років значно дешевше, ніж в автосалоні. В цьому випадку різниця в ціні дійсно досягає 30-40%.

Недоліки придбання автомобіля на аукціонах США:

 1. Підсумкова різниця з ціною на такий же автомобіль в Україні може скласти не більше 10% або зрівнятися з нею.
 2. Бите авто. В Україні можна купити аналогічне б/в авто, яке не було в ДТП.
 3. Є ймовірність купівлі "кота в мішку". Авто може обійтися дорожче, ніж аналогічне тут.
 4. Це не нове, а б/в авто.
 5. Найчастіше, дешеві автомобілі на аукціонах, це машини з "бідною" комплектацією або що не мають попиту.

Чому здається, що авто з США має бути значно дешевше, але це не так? Навіть попередній підрахунок не дає гарантії, що ви укладетеся в плановані суми. Додаткові платежі, крім вартості самого авто на аукціоні в результаті з'їдають всю вигоду (виняток, якщо покупка авто, яке було випущено за останні два роки, тобто 18-19 рр. Або дешеві машини 10-12 рр.).

Все індивідуально від випадку до випадку. Машини одного класу можна купити з різницею в 5 тис. доларів. Наприклад "порожня" Mazda CX-5 в результаті може обійтися покупцеві в 14-15 тисяч доларів, а Honda CR-V з "фаршем" - в 19-20 тисяч, а Jeep Compas за 10 тисяч. Биті, та й практичні цілі, але які були в ДТП, американські автомобілі не цінуються як в самій Америці, так і у нас, тому їх можна купити значно дешевше. Та ж історія з маркою VW (Volkswagen), їх продають на аукціонах "шалено" дешево, від чого ціна практично нових, але битих автомобілів вже з ремонтом може обійтись в межах 12 тисяч USD.

Важливо пам'ятати, що автомобілі в США, навіть з такою ж назвою моделі можуть відрізнятися від європейських. Навіть якщо на вигляд здається, що вони однакові - це не так. Відмінності можуть стосуватися не тільки зовнішніх деталей, але і внутрішніх, в т.ч. двигуна і ходової частини. Цим і пояснюється той факт, що багато автомобілів з США везуть під розбирання - якраз для тих, хто купив там битий автомобіль.

 

Про які платежах варто пам'ятати:

 • купівля авто на аукціоні (оплата з комісією)
 • оплата послуг аукціону (це % від суми угоди, приблизно 500-1000 USD)
 • оплата доставки авто в Україну (1500-2000 USD)
 • оплата митних платежів (згідно поточних ставок)
 • "зелений коридор" (900-1200 USD) / позбутися від якого намагався Саакашвілі і натякав Зеленський, що пора б працювати офіційно.
 • доставка авто в місто за призначенням на СТО(200-300 USD)
 • ремонт машини (залежить від пошкоджень, але не варто розраховувати на кузовні роботи менше, ніж на 2 тис. доларів)
 • сертифікація автомобіля (близько 300 USD)
 • оплата внеску до Пенсійного фонду (% від оціночної вартості авто)
 • реєстрація авто / постановка на облік, отримання номерів (копійки, в порівнянні з іншими сумами).
Не забудьте!
Необходимо купить страховой полис ГО (гражданская ответственность). Набор водителя (аптечка первой помощи, огнетушитель, светоотражающая жилетка, буксировочный трос и т.д.). Убедитесь, что есть запасное колесо, домкрат и ключ для болтов. Коврики в машине не повредят, но этот вопрос не носит срочного характера.

 

Рекомендації від тих, хто має або мав справу з подібними автомобілями:

 • консультуйтеся з різними фахівцями в залежності від роду пошкоджень авто після ДТП;
 • показуйте фото ушкоджень автомобіля майстру, який буде його відновлювати (тільки він приблизно зорієнтує по вартості ремонту і кількості необхідних запчастин, зверху сміливо накидайте тисячу доларів);
 • чим новіше авто, тим дорожче на нього запчастини в т.ч. це стосується і б/в запчастин;
 • не перекладайте ціни на запчастини в гривню, злякаєтесь;
 • намагайтеся знайти запасні частини і деталі в межах свого міста, доставка з інших регіонів коштуватиме значно дорожче;
 • купуйте тільки оригінальні запчастини, якщо є така можливість, краще б/в оригінал, ніж нова "копія";
 • доставка оригінальних запчастин з США обійдеться дорожче, ніж покупка б/в в Україні;
 • не прагніть до ідеалу, не завищувати очікування, це знизить розчарування від отриманого.
 • запасіться грошима, 20-30% більше, ніж запланована сума витрат. Якщо у Вас немає цих грошей, отримайте кредитну карту, більшість з них безкоштовні.
 • якщо виникли непередбачені витрати і терміново потрібно отримати невелику суму, то в Україні існує велика кількість компаній, які видають короткострокові кредити. Багато з цих кредитів не вимагають оплати відсотків за перший місяць. Гроші зараховують на будь-яку банківську карту протягом 15 хвилин.
 • обов'язково поставте хорошу сигналізацію або протиугінний захист, краще витратити 500-1000 доларів, ніж втратити ціле авто. Більшість угонів - це автомобілі зі штатною сигналізацією (в т.ч. з іммобілайзером і безконтактними ключами). Для більшого спокою також можна поставити GPS-трекер, ціна питання - пара тисяч гривень.

І нехай всім пощастить і нікому не приїде "кіт в мішку", в іншому випадку накидайте відразу 2-3 тис. доларів до загальної суми.

 

P.S. Висновки:

 1. Якщо у покупця є вся необхідна сума для покупки, шукайте вже привезене в Україну авто, і те яке минуле митницю. Ви зможете в живу подивитися на стан автомобіля, перевірити його на СТО. За VIN (Vehicle identification number - ідентифікаційний номер автомобіля) завжди можна перевірити його історію, знайти фото, подивитися які були пошкодження і оцінити якість ремонту. Переплата складе 500-1000 у.о., але це буде перевірене авто і відразу готове до постановки на облік. Сів і поїхав.
 2. Якщо ж у покупця немає необхідної суми, то покупка авто з США дозволить розтягнути платежі в часі. Авто можна купити, пригнати, пройти митницю, поступово робити ремонт, а через час поставити на облік.

Якщо в матеріалі допущені неточності або потрібні уточнення, пишіть свої відгуки та зауваження в коментарях до даної статті.

Ми писали про те, що Дожити до зарплати: які кредитні картки пропонують в Україні. За результатами опитування дослідницької компанії Gradus, українці влазять у борги, використовуючи ліміт кредитних карток. За даними дослідження, понад 36,7% українців "перехоплюють" гроші з кредитки, щоби дожити до зарплати.

Читати також