Як створити і вести свій бюджет або бюджет сім'ї

An2an
Бюджет семьи
Семейный бюджет

У цій статті ми піднімали питання про те як позбутися від кредитів і боргів, де заходила мова про те, що потрібно почати з того, щоб навчитися вести свій "сімейний" бюджет.

Про бюджетування зараз і поговоримо.

Даний матеріал носить лише рекомендаційний характер, так як кожен планує свій бюджет виходячи з його власного доходу і витрат, розуміння економії, ціноутворення і заощадження.

Почнемо з того, що для ведення бюджету не потрібно володіти якимись спеціальними знаннями, все обчислення йдуть на рівні перших класів - додавання і віднімання.

По-перше, визначтеся з рівнем мінімального доходу в місяць. В даному випадку мова йде про суму "нетто", вже після сплати всіх податків і платежів, тобто то, що Ви отримаєте на карту або готівкою.

По-друге, сформуйте список обов'язкових платежів (оплата комунальних та ін. платежів), слідом складіть список із запланованих витрат (купівля продуктів, речей і т.п.). Якщо обов'язкові платежі будуть однаковими щомісяця, за винятком опалювального сезону, то плановані платежі будуть змінюватися щомісяця і потрібно себе привчити складати їх перелік попередньо.

По-третє, мінімізуйте витрати на оплату послуг - знайдіть і використовуйте сервіси, які дозволяють здійснювати оплату без комісій.

По-четверте, проаналізуйте всі свої витрати, знайдіть в списку ті платежі або покупки, які насправді не є важливими або обов'язковими. Пошукайте в інтернеті акції зі знижками або розпродажі, відкладіть покупку, наприклад до "чорної п'ятниці" або до кінця сезону, коли речі розпродають з уцінкою до 70%.

Після того, як буде підраховано скільки коштів залишається, постарайтеся дотримуватися цього рівня, за винятком місяців, коли виникнуть непередбачені витрати. А як показує практика, вони обов'язково виникнуть. Намагайтеся, щоб бюджет (доходи - витрати) не наближався до значення нуль. В іншому випадку виникне потреба в кредитних коштах, а короткострокові кредити це додаткові витрати.

Спробуйте розподілити кошти таким чином, щоб після всіх витрат залишилося 10% на непередбачені витрати і ще 10% для накопичень. Щомісяця відкладаючи 10% від суми доходу дозволить створити невеликий річний бонус у розмірі ще однієї зарплати. Ці кошти можна зберігати на поточному рахунку з невеликими відсотками, а можна зараховувати на депозит, але в цьому випадку не вийде швидко їх повернути в разі потреби, але і дозволить їх зберегти. В результаті накопичені кошти можна буде використовувати на поїздку у відпустку або бажану покупку.

Важливо розуміти, що відкладати гроші варто в тому випадку, якщо у Вас немає непогашених кредитів, або сума платежу за кредитом незначна, в іншому випадку краще відправити всі вільні кошти на погашення боргів.

Тому спочатку віднесіть суму погашення кредиту (відсотків і тіла кредиту) в список обов'язкових платежів! У разі, якщо після всіх витрат залишиться вільна сума, рішення, куди її витратити залишається за Вами. Або погасити ще частину тіла кредиту або відкласти як накопичення під відсоток на рахунок у банку.

Ми писали про те, що В 2019 році держслужбовцям "заморозять" зарплати. У проекті державного бюджету України на 2019 рік передбачене "заморожування" заробітної плати держслужбовцям, які працюють у міністерствах і відомствах, – заявила Ірина Луценко, в ефірі “Прямого”

Читати також