Як позбутися кредитів та позик?

An2an
Снежный ком катящийся с горы
Снежный ком

У житті кожного бувають ситуації, коли без кредиту або позики не обійтися, більш того, як на зло, кількість боргів не зменшується, а постійно зростає.
Це питання ми висвітлили в наступному матеріалі: Жити в борг – звичка чи вимушена міра

Як же позбутися від боргів? У чому полягає метод "сніжної грудки"? Аналогію цієї "стратегії" можна провести зі сніговим комом, який котиться по засніженому схилу гори.

Почнемо з визначень. Відсотки по кредиту і "тіло кредиту". Відсотки по кредиту, це регулярні щомісячні платежі, які розраховуються виходячи з річної (місячної або інший) процентної ставки, яка вказана в кредитному договорі. "Тіло кредиту" - це власне кажучи та сума, яку Ви позичили і платите відсотки за її використання. Чим менше сума кредиту, тим менше щомісячний відсотковий платіж.

Повернемося до методу. Все банально просто. Але головне, цим питанням потрібно займатися, а не чекати, коли саме все вирішиться. Потрібно змусити себе вести особистий облік доходів і витрат, контролювати платежі і не робити непотрібних розтрат. Тему особистих фінансів ми висвітлимо трохи пізніше.

По-перше, потрібно скласти список наявних боргів від найменшої суми до найбільшої. Найчастіше, намагатися гасити всі борги відразу не те, що безглуздо, але і нереально. Основний задум погашення використовуючи цей метод, це позбавлення від кількості кредитів (позик).

Друге, що потрібно зробити, це прорахувати суми обов'язкових щомісячних платежів по всіх боргах. Мова йде не про погашення кредиту, а про погашення відсотків по ним. Попросіть в банках (кредитних компаніях) або фінансових компаніях, де були оформлені кредити, виписку і графік платежів - це спростить підрахунок сум по всіх наявних боргах.

Третє, визначитеся з сумою, яку Ви зможете щомісяця виділяти на погашення кредитів. Розрахунок ведеться виходячи з Вашого особистого бюджету: зіставляються щомісячні доходи і щомісячні витрати. В результаті, якщо отримана сума більше, ніж відсотки за всіма кредитами, це практично перемога. Саме цю суму потрібно використовувати, щоб починати гасити "тіло кредиту". І як було сказано раніше, гасити кредити починаємо від найменшого, до найбільшого.

Четверте, намагайтеся почати економити, вивчіть свої щомісячні витрати, проаналізуйте регулярні і спонтанні платежі. Для того, щоб мати можливість це зробити, почніть вести свій (сімейний) бюджет. Якщо є можливість відмовитися від здійснення якоїсь покупки або платежу, зробіть це. Вивільнену суму направте на погашення "тіла кредиту".

П'яте, останнє і найважливіше!
Кожен раз, коли Ви будете гасити черговий кредит, сума доступних коштів буде рости. Використовуйте її для погашення наступного за розміром кредиту. Ця сума буде рости з кожним наступним погашенням тіла кредиту і кредиту в цілому, що і наводить на думку сніжної грудки.

Даний метод підходить далеко не всім, адже для когось наявність кредиту - це спосіб життя і вони можуть в будь-який момент почати гасити значні частини тіла великих кредитів або кредит цілком. Тому розгляньте для себе цей варіант як перспектива довгострокової перемоги в "війні" і невеликі перемоги над маленькими боргами вже найближчим часом.

Якщо погасити кредит все ж не виходить, варто ознайомитися з інформацією, що робити в цьому випадку: Що робити, якщо виникли проблеми з кредитом?

Ми писали про те, що У банках знизилася кількість проблемних кредитів. За даними НБУ в 2017 році частка проблемних кредитів у загальному портфелі банків становила 58%. Не дивлячись на те, що 2020 рік виявився для багатьох, м'яко кажучи, складним, частка проблемних кредитів знизилася до 43%.

Читати також