Як отримати максимум вигоди від "Cashback"

Фрол Антонов
Банківські картки
Гаманець з картками

Кешбек (походить від cashback повернення грошей) відомий українцям як можливість повернути частину витрачених коштів на банківську карту, за умови здійснення покупки або оплати послуги.

Крім банківських карт існує величезна кількість магазинів, торгових точок та АЗС, які пропонують отримати дисконтну карту, при пред'явленні якої під час покупки у клієнта накопичується певна кількість балів. Ці бали можна буде використовувати як знижку при наступних покупках.

Чому можна віднести ці карти до кешбек? Все просто, при покупці отримуєте віртуальні гроші, в наступний раз платите менше, а значить отримуєте вигоду. Заощаджені гроші - дохід.

Через велику кількість дисконтних карт покупцям доводиться носити вже окремі "гаманці" з цими картами, що не дуже зручно. Якщо накопичилася велика кількість подібних карт, існують мобільні додатки, куди їх можна всі завантажити. Як варіант, карти можна сфотографувати і зберігати в телефоні, але при постійно зростаючій кількості фото, це не дуже зручно.

Чому потрібно користуватися послугою кешбек?
По-перше, це економія.
По-друге, це "повернення" вже додано до вартості товару або послуги.

Для початку потрібно вибрати банківську карту (наприклад карти Монобанк або Альфа-Банк), де кешбек є послугою за замовчуванням. Потрібно розуміти, що далеко не всі банки і не у всіх тарифних планах пропонують цю послугу. Має сенс вибрати кредитну карту з кешбеком, випуск та обслуговування яких безкоштовні.

У додатку Монобанк щомісяця пропонується вибір категорій за якими буде активований кешбек, а також пропонується повернення коштів по рекламних пропозиціях, де відсоток повернення може досягати 20%. Альфа-Банк пропонує кешбек як з обраних позицій, так і з будь-якої покупки, але відсоток повернення грошей при цьому буде значно нижче.

Не забувайте, що при поверненні кешбека банк, будучи податковим агентом, забирає практично 20% від суми повернення у вигляді податку на прибуток. Тобто платить за клієнта податок на дохід. Основна відмінність карти накопичення балів торгових точок і компаній, що надають послуги, всі накопичені бали будуть доступні (за винятком випадків, коли у балів є термін дії).

Якщо Ви не користуєтеся подібними картами, Ви переплачуєте за товар або послугу кілька відсотків від їх вартості.

Якщо Вас зацікавила ця тема, зверніть увагу на спільні продукти компаній і банків. Наприклад банківські карти, які випущені спеціально для оплати бензину або дизеля на АЗС (певної торгової марки). Таким чином Ви не тільки отримаєте знижку розраховуючись банківською картою і отримуючи кешбек, але ще і зможете накопичити бали на дисконтній картці.

Деякі дисконтні програми об'єднують в собі цілі групи магазинів і компаній, тобто накопичивши бали на покупку бензину їх можна витратити в продуктовому магазині і навпаки.

Будьте в темі, уточнюйте, чи є дисконтні карти або програми, заощаджуйте на покупках та послуги!

Ми писали про те, що Новий рік 2019: як зустріти без боргів перед родичами і друзями. Новий рік – найулюбленіше свято для багатьох. Дивовижний запах новорічної ялинки, ароматні мандарини, ігристе шампанське, святковий настрій. Свято все-таки раз на рік, тому викликає у нас масу приємних емоцій, очікувань і надій.

Читати також