Як обрати кращий банк для ФОП

Дарья Суп
Вибір мобільного додатка банку
Послуги банку онлайн

З огляду на кількість банків на ринку, навіть після їх скорочення за останні кілька років, підприємцю все ще складно прийняти рішення, який саме банк підійде для його бізнесу найбільше.

Технології не стоять на місці, банки прагнуть йти з ними в одну ногу, пропонуючи своїм клієнтам не просто клієнт-банк, а доступ до управління рахунком через мобільні додатки. Зараз можна почути фразу: "Банк в кишені", і це не далеко від реальності. Практично будь-яку банківську операцію можна зробити не виходячи з дому, а при підключеному смартфоні до мережі інтернет за допомогою мобільного зв'язку (зараз це 3G/4G), працювати з банком можна перебуваючи де завгодно.

Колеги з psm7.com створили відмінну таблицю, в якій зібрано кілька пропозицій від банків. Отож, який же банк вибрати ФОПу?

Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні за допомогою порівняння Альфа Банк, ПриватБанк, ПУМБ, ТАС Банк. Нижче наведена таблиця порівнянь, які будуть цікаві приватному підприємцю.

Послуга/Банк ОК, Альфа Приват24

для бізнесу

Digital ПУМБ ТАС24 Бізнес
Демо-версія + +
Відкриття поточного рахунку онлайн +

(онлайн — для

клієнтів

Приват24-фізосіби

+ +
Відкриття рахунків в трьох валютах онлайн + для нових клієнтів —

після

ідентифікації

у відділенні банку

+ +
Оплата податків онлайн + + + +
Депозит онлайн + + +
Кредит онлайн + +
Мобільний додаток + + + (тільки Android) +
Відкриття рахунку через додаток +

(онлайн — для

клієнтів

Приват24-фізосіб)

+
Операції з валютою продаж купівля/продаж купівля/продаж купівля/продаж
Отримання карти У відділенні Доставка за адресою Доставка за адресою Доставка за адресою
Управління картковим рахунком онлайн + + + +
Замовлення довідок/виписок онлайн + + + +

Невеликі підсумки моніторингу послуг:

  • Відкриття рахунку без візиту в банк пропонують багато, але по факту, все ж доведеться приїхати в банк за отриманням картки і оригіналів документів. Наприклад, так чинить Альфа Банк.
  • Є банки, що пропонують оформити доставку карти і документів за адресою, але по факту можуть не виконати це "обіцянку".
  • ПриватБанк пропонує багато послуг, але всі вони зациклені на тому, що більшість з них доступні вже існуючим клієнтам банку. Новачкові доведеться пройти "стандартну" реєстрацію у відділенні.
  • Найбільш гнучкими виявилися банки ПУМБ і ТАС, тут новим клієнтам готові зі старту пропонувати максимум зручності для роботи онлайн. Оригінали будуть доставлені за вказаною адресою.

Із запропонованого списку все банки пропонують практично повний спектр послуг при роботі з рахунком і карткою онлайн, тут виокремити когось особливого не вийде. Але деякі банки пропонують додаткові послуги, так ТАС і ПриватБанк пропонують оформити депозити і кредити онлайн.

Функціональність мобільних додатків також відрізняється, ось деякі з них:

  • Відкрити рахунок онлайн можна в Ok, Альфа і ТАС24 Бізнес. Це займе до п'яти хвилин. А Приват24 для бізнесу і ПУМБ такого функціоналу для нових клієнтів не надають.
  • Розмістити депозит онлайн можна в ТАС24 Бізнес, Приват24 Бізнес і Digital ПУМБ. Ок, Альфа не пропонує такий функціонал навіть в десктопній версії онлайн-банку.
  • Оформити кредит онлайн пропонують тільки в ТАС24 Бізнес. В Приват24 можна лише ознайомитися зі своїм кредитним лімітом і подати заявку на лізинг СГТ. Ок, Альфа і Digital ПУМБ не пропонує оформити кредит онлайн ні в десктопній, ні в мобільній версії.
  • Служби підтримки в мобільних банках в основному являють собою вбудовані форми онлайн-помічників. Виняток — ТАС24 для Бізнесу, де клієнт може звернутися до оператора через свій улюблений месенджер.

 

Важливими, крім зручності, є тарифи. Найчастіше банки пропонують їх кілька варіантів і клієнтові складно визначити, який саме підійде для нього. У таблиці нижче порівнюються основні тарифи обговорюваних банків.

Тарифи/Банк ОК, Альфа Приват24 для бізнесу Digital ПУМБ ТАС24 Бізнес
Вартість обслуговування активного рахунку Digital Start — 180 грн

Digital Active — 380 грн

Digital Expert — 880 грн

Стандарт — 100 грн

Для IT — 50 грн

Базовий — 150 грн

Національний — 300 грн

Міжнародний — 500 грн

75 грн
Картка до рахунку (безкоштовно) Карта з магнітною стрічкою Карта з магнітною стрічкою Картка з чипом Карта з безконтактним чипом
Випуск картки до рахунку (платні опції) з безконтактним чипом — 300 грн з безконтактним чипом і фото — 100 грн    

Тарифи на базові операції в найдешевшому пакеті послуг

Зняття готівки в банкоматі 0,8% від суми за день,

мінімум 10 грн

  0,75% 0,75%
Переказ коштів на картку в іншому банку Входить в тариф

(10 платежів в місяць, потім — 3 грн)

3 грн Входить в тариф

(20 платежів в місяць, потім — 2 грн)

0,25%
Платіж за реквізитами в Україні Входить в тариф

(10 платежів в місяць, потім — 3 грн)

3 грн Входить в тариф

(20 платежів в місяць, потім — 2 грн)

2,5 грн

Найпростіший вибір пропонує ТАС Банк, так як вибору у нього немає, є тільки один тариф. Цей тариф включає в себе всі основні послуги і безконтактну картку. Інші банки за карти з таким функціоналом беруть додаткову оплату. Також, ПриватБанк і Альфа Банк беруть додатковий відсоток (0,2-0,3%) за операції поза операційного часу роботи банку.

Додаткові операції, які будуть актуальні не тільки для ФОП.

Банк

ОК, Альфа

Приват24 для бізнесу

ТАС24 Бізнес

Послуги

✔ конструктор юридичних

документів

✔ сервіси просування

продукту

✔ CRM-системи

✔ конструктор сайтів і розсилок

✔ юридичні консультації

✔ публікація вакансій

✔ реєстрація ТМ

✔ страхування

✔ авіа/зд квитки

✔ оренда приміщень

✔ бухгалтерія онлайн

✔ облік робочого часу

✔ замовлення поліграфії

✔ перевірка контрагентів

та інше

✔ віртуальна АТС

✔ CRM-системи

✔ програма лояльності

✔ хмарні каси

✔ тендерна майданчик

✔ поліграфія

✔ конструктор сайтів

✔ онлайн-бухгалтерія

✔ перевірка контрагентів

✔ покупка газу

Підведемо підсумки. У багатьох українських банках приватним підприємцям, так і взагалі клієнтам, пропонують максимум послуг онлайн, а також через мобільні додатки. Будучи ФОП, не забувайте ознайомитися з усіма умовами і тарифами банку, де плануєте відкрити рахунок. Не забувайте, що онлайн послуги це добре, але наявність поруч відділення банку, все ж має значення, випадки різні бувають. У цій статті були запропоновані лише кілька варіантів, які існують на банківському ринку України; рішення який банк і тариф обрати, все одно залишається за Вами. Сподіваємося, що цей матеріал був для Вас корисним.

Ми писали про те, що Як підприємцю тепер використовувати отримані кошти. Національний банк продовжує "тиснути" на фізичних осіб підприємців. Нововведення торкнутися витрат з рахунків ФОП.

Читати також