Як не втратити гроші: Хакери та шахраї

An2an
Хакер
Хакер

Технології не стоять на місці, як і технології шахраїв. Скільки б не оновлювали антивіруси, нові віруси все одно йдуть на крок попереду. Аналогічна ситуація і з шахраями і їх схемами.

Що потрібно знати, щоб не потрапити в тенета шахраїв:

 1. Використовуйте антивіруси, стежте за актуальністю антивірусної бази. Нові віруси з'являються щодня.
  Не думайте, що використання мобільних додатків або вхід через смартфон якимось чином убезпечать Вас. Зараз існує величезна кількість вірусів для мобільних пристроїв, iPhone не виняток.
 2. Заходьте в мобільні програми по роботі з рахунками (наприклад Приват24), а також в інтернет-банкінг з комп'ютерів, які перевірені на віруси і використовуються виключно в робочих цілях. Домашні комп'ютери і ноутбуки для відвідування інтернет-сторінок, різного роду додатків та ігор (особливо піратських) можуть "зберігати" в собі троян (вірус), що спричинить за собою витік даних про рахунок, логіні, паролі і т.п.
 3. Існують копії банківських офіційних сайтів і мобільних додатків, вони існують не довго, але цього часу вистачає, щоб отримати персональні дані власника рахунку (банківської карти). Завжди використовуйте перевірені сайти і завантажуйте офіційні версії мобільних додатків для роботи з банком.
 4. Але наявність офіційної версії додатка і вхід через офіційний сайт ще не дають 100% безпеки. Вірус, що знаходиться на Вашому пристрої, може здійснити переадресацію на сайт або додаток шахраїв. Користувач може і не помітити такої підміни і введе свій логін і пароль, ця інформація відразу стане доступна шахраям. Будьте пильні і уважні, особливо якщо додаток запитує логін і пароль в тих випадках, коли це не потрібно.
  Детальніше про це в нашій статті: Ситуації, коли не можна розплачуватися кредиткою.
 5. Не відкривайте листи, відправник яких Вам не відомий, а також підозрілі посилання в листах, а також файли, які Ви не очікуєте. Навіть від відомих осіб може прийти лист-підміна, яке містить в собі вірус. Це означає, що ця адреса була зламана, повідомте власнику цієї адреси іншим можливим способом. Завжди використовуйте інші засоби зв'язку, зараз їх більш ніж достатньо (месенджери і т.п.) у випадках, коли лист Вам здається підозрілим.
 6. Не забувайте, що під атакою хакерів може виявитися і профіль користувача в соціальних мережах. При найменшій підозрі на шахрайські дії зв'яжіться з власником профілю.
 7. Значно рідше хакери йдуть по шляху отримання доступу до клавіатури, але й цю "схему" потрібно враховувати, так як цей спосіб крадіжки ніяк себе не проявляє. Принцип роботи їх простий, як тільки користувач заходить на сайт банку вірус починає збирати інформацію про те, які кнопки були натиснуті. Вся інформація передається шахраєві і далі справа за малим.
  Рішення даної проблеми описано раніше — антивірус, не забувайте не тільки оновлювати, а й перевіряти регулярно свій комп'ютер. Використовуйте запропоновані засоби захисту при вході в інтернет-банкінг, наприклад як вхід в Приват24, який повинен бути підтверджений дзвінком "робота" або введення коду з sms.
 8. Стара і вже практично не працююча схема — отримання доступу до номера телефону. Раніше практично будь-яка людина могла отримати копію сім-карти мобільного оператора заявивши, що втратила оригінал і за умови, що це передоплата, а не контракт. СІМ-карта реального власника номера при цьому блокувалася. Тому намагайтеся ніде не повідомляти і не "світити" номер телефону, який прив'язаний до банківських рахунків, якщо номер не контрактний.
  Як визначити, що намагаються отримати Ваш номер телефону. Наприклад, користувач подав оголошення про продаж якоїсь речі вказавши контактний номер телефону. За цим номером будуть дзвонити кілька разів з різних телефонів і питати, чи можна відправити гроші на карту, запитають номер карти. Потім будуть дзвонити і скидати в очікуванні, коли користувач їм передзвонить. Як тільки такі дзвінки надійдуть, це 90% ймовірність, що номер спробують вкрасти. При випуску нової сім-карти представник оператора стільникового зв'язку запросить інформацію з проханням вказати телефонні номери з яких дзвонили і на номери — куди дзвонили. Вуаля, сім-карта реального власника номеру заблокована.

Обізнаний — озброєний!
Далі буде!

Ми писали про те, що Викрито злочинну групу, яка обкрадала за допомогою мобільного банкінгу. Кіберполіція викрила злочинну групу у викраденні грошей клієнтів українського банку за допомогою мобільного банкінгу, – повідомляє

Читати також