Взяти кредит або поїхати за кордон на заробітки?

Фрол Антонов
Кредит або заробіток
Гроші заробити чи взяти в кредит
Зображення: mycredit.in.ua

Багато кого цікавить питання, що краще, взяти кредит у банку чи поїхати на заробітки?

Давайте спробуємо знайти оптимальне рішення...

Хоча б раз в житті кожен розміркував, що ось якби було трохи більше грошей, то він зміг би собі дозволити щось більше, ніж має зараз. Дорогий телефон, машину або навіть квартиру. Але як бути, якщо грошей не вистачає? Очевидно, що кредит вихід з цієї ситуації. Тим більше, що практично на кожному кроці висить реклама про надання кредиту.

Але чи все так просто з кредитами?

Якщо Вам не вистачає пару сотень гривень до зарплати, то звісно ж можна звернутися до фінансової компанії, яка надає кредити. Імовірність відмови практично нульова, немає ніякого значення де Ви працюєте, скільки отримуєте та чи погана у Вас кредитна історія. Втрати за кілька днів, при цьому, будуть незначні. Брати на довготривалий термін кошти в небанківських установах не найкращий спосіб отримати бажане, оскільки передплата може досягати 500-600% на рік. З банками ж інша ситуація: можуть відмовити у видачі кредиту, термін оформлення кредиту може досягати декількох тижнів, необхідно надати додаткові документи (довідка про дохід з місця роботи і т.д.). Але відсоток за кредитом на довгий термін навряд чи зможе перевищити 100% річних. Винятком, де відсоток за кредитами в банках може перевищувати 100% річних, це споживчі кредити, кредити оформлені в торгових точках, кредити на банківську карту, кредити готівкою. У цих випадках кредит може досягати в 100-300% річних. Не так багато, як у фінансових компаніях, але все ж суми платежів будуть вельми значущими.

Кому підходять кредити?

Людям, яким потрібні кошти на невеликий період часу. Тим, хто має стабільну роботу з доходом вище середнього. Коли є сім'я і немає можливості залишити дітей самих на тривалий період часу.

Чи стати заробітчанином?

Якщо Ви вільні, у Вас немає сім'ї, прив'язаності до будинку та немає стабільної роботи - Вас уже чекають в Польщі, Чехії та ін. країнах, де рівень доходу значно перевищує середньостатистичний дохід українця. Якщо Вас лякають кредити, але не насторожують подорожі й складна робота, беріть закордонний паспорт і вирушайте в Європу. Ми не рекомендуємо їхати на заробітки без трудової візи, але враховуючи, що кількість нелегально працюючих українців в Європі може перевищувати кількість легальних, можете спробувати на свій страх і ризик.

Як заробити в Польщі та не втратити більше - "Сповідь одного заробітчанина"

Оформляйтеся офіційно, це дасть більше прав при отриманні винагороди за виконану роботу. В іншому випадку, Вам можуть не заплатити або заплатити менше. Будьте готові працювати по 12 годин на добу, вихідний тільки неділя, а може й того не бути. 12 годин не просто бути присутнім на робочому місці, а саме наполегливо працювати у поті чола. З роботи можуть вигнати практично в будь-який момент і з будь-якого приводу. Значно заощадити можливо, якщо не пити, не курити, купувати продукти в магазинах і готувати їжу самостійно. Спиртні напої, сигарети, харчування в ресторанах коштує дорожче. З собою все це провести через кордон не вдасться. Дуже багато залежить від роботодавця, іноді трапляються адекватні, але найчастіше українці для поляків це дешева робоча сила, знайти заміну не складе труднощів. Найгірше, що наші співгромадяни не тримаються один одного, допомагаючи землякам, а ведуть "боротьбу" індивідуально - кожен сам за себе. Тому одному їхати на заробітки може бути і небезпечною "пригодою".

Важлива порада - беріть з собою знайомих, друзів. Ні в якому разі не чиніть опір поліції, штрафи можуть бути значно менші при слухняності. Не попадайтеся на камери спостереження зі спиртним або алкоголем в громадських місцях - це штраф. Все це дозволить уникнути зайвих витрат і зберегти зароблені кошти. Заробляти в Польщі можна 500-1500 доларів на місяць. Вивчайте польську мову, це підвищить Ваш заробіток. Але найчастіше, все залежить від виду робіт і кількості робочих годин в день. Тому не варто розраховувати, що через три місяці Ви повернетеся в Україну багатою людиною.

Відповідь на питання, яке прозвучало на самому початку - Взяти кредит або поїхати за кордон на заробітки? - знаходиться всередині кожного, хто його собі задає. Тільки Ви зможете на нього відповісти.

Ми лише сподіваємося, що ця інформація допоможе Вам зробити правильний вибір.

Ми писали про те, що Кредит під 5% річних під заставу нерухомості вже в цьому році. Прем'єр-міністр України Д. Шмигаль заявив, що нова програма по іпотечному кредитуванню запрацює вже з наступного місяця (з 1 березня 2021 року).

Читати також