Вагомість "пластику" в банківській системі. Частина 1

Ірина
Пластикові картки
Різновид карток
Зображення: MyCredit.in.ua

В сучасному світі неможливо прожити жодного дня, щоб не зіткнутись в потребі грошей. Кожного дня ми пускаємо в обіг нескінченну кількість купюр, проте дедалі частіше ми використовуємо платіжні картки, які допомагають реалізовувати наші фінансові операції за допомогою всесвітньої мережі Інтернет. До цього ми вже наскільки звикли, що навіть не замислюємось над очевидним… Для багатьох з нас, картки бувають двох видів: «зарплатна» і «кредитна». А чи насправді це так читайте далі.

Платіжні картки вирізняються між собою по декількох критеріях: по типу, виду платіжної системи та по передбачених перевагах.

Розпочнемо з найпростішого. По типу, «пластикові» картки поділяються на два види: з магнітною стрічкою та «чіповані».

Картки з магнітною стрічкою, наразі, найбільш розповсюджений тип. Більш ніж впевнена, що у Вашому користуванні основна кількість – саме такі. Це стандартні картки, з якими ми повсякчас контактуємо. Саме на цій магнітній стрічці й міститься вся необхідна інформація, яку можна зчитати через спеціальні прилади (банкомат, платіжний термінал, тощо), отримавши доступ до власного банківського рахунку. Завдяки їм можна отримати готівку чи оформити будь-який безготівковий платіж...

«Чіповані» — це ті ж картки, які окрім магнітного елементу, ще містять мікропроцесор. Вони є більш досконалими та володіють посиленим рівнем захисту. Саме вмонтований «чіп» дозволяє зберігати на картці у 80-100 разів більше інформації про Ваші фінансові операції в порівнянні із стандартними. Знаходиться він на лицьовій стороні картки ліворуч. Такі картки, на відміну від звичайних, вставляються у спеціальний зчитувальний пристрій на торці приладу.

Що стосується платіжної системи, то існує три її види: міжнародні, локальні та віртуальні.

До міжнародних — відносяться картки всіх існуючих видів міжнародних банківських систем. Найпопулярніші з них є MasterCard, Visa , American Express. Вони можуть бути різними та мати найрізноманітніші функції, що дозволяє виконувати операції майже у всіх терміналах та банкоматах всієї земної кулі та реалізовувати оплату Ваших витрат в Інтернеті та торгових точках обладнаних платіжними терміналами.

До локальних відносяться внутрішньобанківські картки. Себто ті, які слугують для реалізації певних операцій в межах системи установи-емітента. Простими словами, це означає те, що термінали та банкомати інших банків можуть не обслуговувати подібні картки, а покупки в магазинах можуть бути здійснені тільки за наявності терміналу даної фінансової установи. Отже, чим вищий статус платіжної системи – тим більша кількість точок оплати їхніми картками. Можливість оплати даною карткою в інтернеті може бути тільки тоді, коли вона передбачена ресурсом даного банку.

Віртуальні — це такі банківські картки, які реалізовують певні операції за допомогою Інтернету. Можливості даних карток зовсім не відрізняються від стандартних, якщо не брати до уваги те, що вони фізично не існують!? Існують вони всього лиш у наборі платіжних даних, що унеможливлює їх використання у банкоматах, терміналах, чи банальному отриманні готівки в касі банківського відділення. Тобто ця картка – ніщо інше, ніж платіжні реквізити, що можна використовувати для оплати товарів і послуг за допомогою еквайрингу.

А ось які картки бувають з огляду на вигоду та переваги читайте в одній із наступних наших публікацій.

Ми писали про те, що Новий рік 2019: як зустріти без боргів перед родичами і друзями. Новий рік – найулюбленіше свято для багатьох. Дивовижний запах новорічної ялинки, ароматні мандарини, ігристе шампанське, святковий настрій. Свято все-таки раз на рік, тому викликає у нас масу приємних емоцій, очікувань і надій.

Читати також