Банківські карти суттєво спростили наше життя, та й витрачати гроші стало набагато приємніше: це набагато простіше, коли не тримаєш на руках шелесткі папірці, а тільки бачиш цифру на екрані. До того ж, карта в більшості випадків здорово економить час, займає мало місця і має ще масу переваг, проте є ситуації, коли краще кредиткою не розплачуватися, розповідає znaj.ua.
8 випадків, у яких свою картку краще заховати в кишеню:
Банківські картки полегшили життя не тільки рядовим чесним користувачам, але і зловмисникам. Тепер їм необов'язково роками відточувати спритність рук і акторську гру. Досить прикупити потужний комп'ютер, знати декілька хитрощів - і ваші гроші вже в чужій кишені. Щоб не стати жертвою чергової схеми, не поспішайте платити банківською картою в цих 8 вкрай підозрілих ситуаціях.
1. На сайтах, чия адреся починається не з "HTTPS://"
Покупки онлайн для значної частини населення перетворилися на справжнє хобі. Але перш, ніж виходити на полювання за бажаною штучкою і расчохляти карту для оплати, уважно придивіться до адресного рядка сайту. Якщо він не починається з https://www ..., то не поспішайте робити покупку. Можливо, перед вами "підроблений" сайт. HTTPS - це мережевий протокол безпеки, який гарантує надійне шифрування ваших даних. І за його відсутності (наприклад, якщо адреса онлайн-магазину починається на http, без букви «s» в кінці) завжди є ймовірність, що інформація про вашу банківську карту потрапить в лапи шахраїв. Краще пошукати аналогічний товар в більш надійному магазині.
2. Якщо хтось просить надіслати реквізити вашої карти електронним листом
Навіть, якщо прохання надійшло від друга або цілком реального родича, будьте обережні. Справа в тому, що існує ряд вірусних програм, які вміють витягати потрібну інформацію (особливо, кредитну) з електронних листів. Так що в екстрених випадках краще перешліть реквізити карти старою доброю смс-кою. Тільки попередньо передзвоніть і уточніть: а чи дійсно це потрібно?
3. Коли хочете зробити пожертвування прямо на вулиці
Волонтерські організації теж йдуть в ногу з часом і вже давно приймають не тільки готівку, але і банківські картки. Все добре, але благородними поривами можуть скористатися люди не найчесніші. Хочете зробити пожертву? Використовуйте купюри. І ніколи не давайте незнайомцям реквізити своєї платіжної карти. Як би чесно вони не виглядали.
4. Коли розмовляєте по телефону
Не розголошуйте дані своєї банківської картки під час телефонної розмови. По-перше, ви не знаєте, хто з оточуючих може уважно слухати вас в цей момент. А по-друге, мало хто з представників чесного бізнесу буде просити вас назвати номер карти і термін її закінчення по телефону. Це вже має насторожити. Ну а якщо голос на тому кінці віртуального дроту попросить назвати CVV-код (номер верифікації, три цифри на зворотній стороні картки), то сміливо кладіть трубку. З шахраями розмова коротка.
5. Коли при покупці онлайн у продавця немає позитивних відгуків
Завжди вивчайте відгуки інших покупців. Збираєтеся придбати щось через дошку оголошень або іншу торгову площадку? Перш ніж переводити гроші, «погугліть» ім'я-прізвище продавця, його номер телефону і банківського рахунку. Можливо, ви знайдете їх в «чорних» списках шахраїв. Також має насторожити, якщо у користувача немає відгуків по зроблені операції. І взагалі, остерігайтеся будь-яких оплат наперед: ebay, avito і їм подібні сервіси - це завжди лотерея з елементом російської рулетки.
6. Коли збираєтеся сплатити покупку, використовуючи публічний WI-FI
Просте правило, яке варто добре запам'ятати: ніколи не робіть покупки онлайн, використовуючи громадський WI-FI. Наприклад, сидячи в кафе або аеропорту. Громадські мережі завжди мають низький ступінь захисту, так що ви ніколи не знаєте, хто може бачити ваші дані.
7. І коли використовуєте громадський комп'ютер
Комп в гуртожитку, університеті, бібліотеці і навіть в офісі - не найкраще рішення для покупок в інтернеті. Завжди можна встановити програму, яка буде зберігати паролі без вашого відома. І що потім заважає комусь іншому розплатитися вашою карткою?
8. Якщо термінал для оплати виглядає підозріло
При оплаті карткою в «реальних» магазинах і місцях громадського користування завжди звертайте увагу на термінал. Якщо він виглядає занадто великим, кволим, з пристрою стирчать дроти або присутні підозрілі накладки, краще подумати двічі над покупкою. Поліція нерідко реєструє випадки, коли навіть в солідних мережах продавці-шахраї використовують додаткові сканери і міні-камери, які фіксують номер картки та CVV.
Так що, довіряй, але перевіряй.