Розмитнення евроблях: актуальні питання

Ірина
авто на євробляхах
авто на євробляхах
Зображення: MyCredit.in.ua

З 25 листопада в силу вступив закон, який посилює відповідальність за порушення митних правил, зокрема, для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Нові штрафи почнуть діяти після 180 днів з дня набрання законами чинності. На актуальні запитання відповідали юристи, – повідомляє інтернет-видання Новое время.

Скільки буде коштувати розмитнення?

Базова ставка * Коефіцієнт двигуна * Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку.

Коефіцієнт двигуна – це об’єм двигуна автомобіля. Коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років. Максимальний коефіцієнт – 15, навіть якщо автомобіль старіший. Базова ставка – для авто з бензиновим двигуном до 3 літрів – €50 за кожен літр, понад – €100, для авто на дизелі з об'ємом двигуна до 3,5 літрів – €75 за кожен літр, вище – €150.

Також встановлюються терміни для пільгового розмитнення для авто з пробігом. Акцизний податок буде зменшений на 50% протягом перших 90 днів після набуття чинності порядком оформлення автомобілів, який повинен розробити і прийняти Кабмін. Після – розмитнення автомобіля буде здійснюватися за 100% ставкою.

Власнику автомобіля потрібно ще сплатити:

 • Ввізне мито – 10% від вартості, авто з країн ЄС з 2018 року – 7,3% (для юросіб)
 • Податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% від вартості автомобіля + розміру акцизу і ввізного мита
 • А також збір до Пенсійного фонду – ще 3-5%

Разом - більше 30% від вартості автомобіля.

Які потрібні документи?

Якщо у водія автомобіля на єврономерах на руках будуть усі необхідні правовстановлюючі документи – договір купівлі-продажу і підтвердження зняття з обліку автомобіля в країні початкової реєстрації – він зможе звернутися до найближчого відділення митниці. Вони розташовані в кожному обласному центрі і в Києві. В іншому випадку – доведеться перетинати кордон, оформляти документи і в'їжджати назад в режимі імпорту.

Зараз для розмитнення автомобілів потрібен такий пакет документів:

 • Паспорт власника авто (внутрішній і закордонний)
 • Водійське посвідчення і страховка
 • Договір з митним брокером (якщо є)
 • Договір купівлі-продажу авто або інший правовстановлюючий документ. Важливо, що довіреність, навіть "генеральна", правовстановлюючим документом не є
 • Техпаспорт автомобіля
 • Дані техогляду транспортного засобу
 • Рахунок / інвойс на покупку автомобіля (тільки для нового автомобіля)
 • Декларація про митну вартість (для автомобіля з пробігом)
 • Сертифікат відповідності – підтвердження країни-виробника, відповідність авто Євро-5 та іншим параметрам

З 1 січня 2016 року в Україні заборонено митне оформлення автомобілів стандартом нижче Євро-5 (випущені до 2010 року). При цьому, обмеження за євростандартами встановлені тільки для нових автомобілів, для авто з пробігом – такі обмеження відсутні. Владі довелося піти на цей крок, тому що не було досягнуто компромісу з водіями авто на єврономерах.

Які можуть бути проблеми?

Щоб легалізувати свій автомобіль, українець повинен спочатку знайти власника-нерезидента. Останній повинен передати право власності. Лише після цього українець з усім пакетом документів повинен в'їхати в країну в режимі імпорту. З огляду на колосальну кількість "євроблях", зробити це може бути вкрай проблематично. Тим більше в перші 90 днів – поки діє знижена ставка акцизу.

Ще однією проблемою може стати визначення митної вартості автомобіля. В основному використовується ціна, зазначена в договорі купівлі-продажу. Однак, у митниці можуть виникнути сумніви в її правдивості. В цьому випадку вартість автомобіля може бути скоригована в бік збільшення. Це призведе до підвищення розміру ввізного мита, ПДВ і збору до Пенсійного фонду.Також власники "євроблях" можуть зіткнутися з проблемою розукомплектування. Автомобілі на європейській реєстрації, які перебувають на території України в режимі транзиту або тимчасового ввезення, не можна розбирати на частини. При цьому, немає винятків, коли автомобіль, наприклад, згорів.

Обмеження для тих, хто не узаконить автомобіль

Українець зможе ввезти в режимі тимчасового ввезення тільки один автомобіль. Також власник "євробляхи", який ввіз в Україну автомобіль в режимі транзиту або тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розкомплектовувати його. Заборонено використання такого автомобіля у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення передбачений штраф – 34 тис. грн..

Штрафи

Штрафи почнуть діяти після 180 днів з дня набрання законами чинності.

Порушення терміну перебування автомобіля з іноземними номерами в режимі транзиту:

 • До 10 діб обійдеться водієві в 3,4 тис. грн
 • Більше 10 діб - 8,5 тис. грн
 • Від 20 до 30 діб - 85 тис. грн
 • Більше 30 діб, а також за втрату або розукомплектування авто, – 170 тис. грн або його конфіскація за рішенням суду.

Штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення складе:

 • 17 тис. грн в разі перевищення терміну на 10-20 діб
 • 85 тис. грн - 30 діб
 • Більше місяця - 170 тис. грн або конфіскація

Нацполіція отримає право перевіряти особу водія автомобіля з іноземною реєстрацією. Якщо за кермом буде не та людина, яка ввезла автомобіль в Україну, – поліцейський зможе оштрафувати водія і повідомити митників про порушення правил.

https://nv.ua
Ми писали про те, що Зміни до ПДР – чого нового чекати водіям у 2019 році. Вже майже рік в Україні діють оновлені ПДР, які повинні були набути чинності ще в січні 2018 року. Проте які нові зміни чекають водіїв у 2019 році розбиралися журналісти MyCredit.in.ua.

Читати також