Невже на наших вулицях валяються гроші?

Ірина
Бак для сміття
Сміття как ресурс для заробітку грошей
Зображення: MyCredit.in.ua

Складно повірити, але ми кожен день викидаємо гроші на сміття в прямому сенсі. Пластикові пляшки, скляна тара, непотрібні листівки та журнали, папір, картонні коробки – щодня ми відправляємо у відро для сміття, не замислюючись, що все це має цінність. Досить тільки того, що через нераціональну покупку й низьку культуру споживання на звалище в Україні щорічно викидають мільярди тонн продуктів. Зіпсовані фрукти, овочі, прострочені молочні продукти – все це йде на смітник.

Звалища ростуть безупинно

Тільки 4% українського сміття переробляється і це дуже плачевна статистика. Середньостатистична сім'я за місяць буквально викидає не малі гроші в сміття. Просто порахуйте, наприклад, за тиждень скільки продуктів викинули Ви особисто?

Все те, що у нас викидають – цінні ресурси. І це все у нас під ногами!

Все дуже просто, сортуючи свої відходи можна навіть заробити! Для деяких це спосіб вижити в нинішній непростий час. Причому люди заробляють у такий спосіб не на пляшку спиртного, як може багато хто подумати, а на хліб. Одночасно вони допомагають підтримувати чистоту навколо нас. Ви не повірите, але є й такі, які створюють на цьому дуже навіть прибутковий бізнес.

Скільки можна заробити на смітті?

Для початку потрібно правильно навчитися сортувати сміття.

Будьте впевнені, що сортування принесе Вам не тільки фінансовий прибуток, нехай навіть невеликий, але і моральне задоволення, через те, що Ви зробили щось на суспільне благо.

Куди звертатися?

Україна БЕЗ сміття – спільнота, яка допомагає екологічно позбутися сортованого сміття. У них можна купити спеціальні бокси: для ресурсоцінних матеріалів (пластик, метал, скло і TetraPak) і для паперу. Можна обійтися і без боксів, а просто складати вторинну сировину в окремі пакети. У них можна отримати детальну інструкцію, як сортувати, а також цілодобову підтримку. Їм же можна і відвозити відсортовані, чисті відходи на станцію сортування сміття біля метро Васильківська або до їх автобусу «Майстер добрих справ», який курсує по всіх районах Києва.

Що в підсумку

Поки ми не зрозуміємо, що зі сміття теж можна робити гроші, що кожна викинута на узбіччя пляшка завдає природі непоправної шкоди, ми так і будемо скаржитися, що смітник до нас приходить в незручний час і що по місту тут й там постійно утворюються стихійні звалища. Хочеться вірити, що з часом наші люди стануть більш свідомими в цьому плані та почнуть сортувати сміття не тільки для заробітку, а й з благородною ціллю!

Ми писали про те, що 10 прикладів як багато економити на дрібницях. Старе прислів'я часів СРСР: "Копійка рубль береже", насправді ніщо інше, як погляд на гроші з боку ненависної в ті часи буржуазії.

Читати також